Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
سوت-هیچ کمیته‌ای برای انتخاب سرمربی تشکیل نشده است

«کفاشیان، رایکارد را نمی‌شناسم»

2010 November 03

محمدرضا / رادیوکوچه

mohamadreza@koochehmail.com

«علی کفاشیان» بالاخره آن‌قدر عصبانی شد تا علیه یکی از اعضای هیت‌رییسه فدارسیون فوتبال گفت‌وگو کرده و او را بابت ادعایش ملامت کند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

رییس فدراسیون فوتبال با رد ادعای «علی فتح‌اله‌زاده» عضو هیت‌رییسه این فدراسیون مبنی بر تشکیل کمیته‌ای برای انتخاب سرمربی جدید تیم‌ملی فوتبال بزرگ‌سالان تاکید کرد: «تاکنون کمیته‌ای برای جای‌گزین قطبی تشکیل نشده است.» این ادعای فتح‌اله‌زاده در هفته گذشته منجر به انتشار نامه‌ای از سوی «افشین» قطبی شد که اعلام کرد بعد از جام ملت‌ها حتمن از ایران خواهد رفت.

علی کفاشیان در گفت‌وگو با ایرنا گفت: «در فدراسیون فوتبال کمیته تیم‌های ملی، کمیته فنی و اعضای هیت رییسه در خصوص برنامه‌های تیم‌ملی تصمیم می‌گیرند و هیچ کمیته دیگری برای انتخاب سرمربی تیم‌ملی تشکیل نشده است.»

رییس فدراسیون فوتبال با تاکید بر حمایت از «افشین قطبی» سرمربی تیم‌ملی فوتبال یادآور شد: «حمایت از قطبی حمایت از تیم‌ملی و کل فوتبال کشور به حساب می‌آید و تا زمانی‌که با قطبی قرارداد داریم از وی پشتیبانی می‌کنیم و اگر لازم باشد بعد از جام ملت‌های آسیا تصمیمات خود را با توجه به نتایج تیم‌ملی اتخاذ می‌کنیم.»

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که وی اعلام کرده است که «فرانک رایکارد» سرمربی سابق تیم فوتبال بارسلونا را نمی‌شناسد، گفت: «منظورم این بود که با وی مذاکره‌ای صورت نگرفته است و تماسی با وی نداشته‌ایم. رایکارد گزینه‌ای است که مطبوعات برای جانشینی قطبی اعلامش کرده‌اند.»

در حال حاضر در فدارسیون فوتبال این شایعه به گوش می‌رسد که سازمان تربیت‌بدنی مبلغ گزافی را برای استخدام یک مربی خارجی کنار گذاشته است.

اما از سوی دیگر‌ فتح‌اله‌زاده عنوان کرده تشخیص من به‌عنوان کسی که مسوولیتی دارد و فکر می‌کنم کارشناس هستم این است که کار من درست بوده و الان هم بر روی آن پافشاری می‌کنم. حاضرم مورد تمسخر شما و دیگر رسانه‌ها قرار بگیرم اما بر روی این کار اصرار کنم. این اعتقاد من است و دارم هزینه‌اش را هم می‌دهم. ناراحتی هم ندارم از این که دارم این هزینه را می‌دهم. سرمربی تیم‌ملی، مدیر، مربی باش‌گاهی و بقیه هم باید حرفه‌ای فکر کنند. ما باید برای آینده برنامه‌ریزی کنیم. اگر قطبی تیم را قهرمان می‌کرد و آن موقع می‌گفت نمی‌ماند،‌ خوب بود.

هم‌چنین وی در خصوص رسانه‌ای‌کردن این مسئله به خبر‌نگاران گفت: ‌«ما باید خبر تشکیل این کمیته را رسانه‌ای می‌کردیم، چون داریم با مردم زندگی می‌کنیم. در ضمن اگر شخص دیگری به جای قطبی سرمربی تیم‌ملی بود شاید من این کار را نمی‌کردم اما چون می‌دانستم قطبی حرفه‌ای است این حرف را زدم.»

در حالی‌که ‌مدیر برنامه‌های قطبی و مدیر رسانه‌ای تیم‌ملی هم می‌گویند که قطبی از اعلام خبر تشکیل این کمیته ناراحت است. فتح‌اله‌زاده می‌گوید: «مطمئن باشید اگر قطبی ناراحت بود شروع می‌کرد به پرخاش‌گری. ‌او خیلی مودبانه نامه‌ای نوشته و اعلام کرده که بعد از جام ملت‌ها در تیم‌ملی نخواهد ماند. البته من خودم حامی اصلی قطبی هستم اما باید به مربی بعد از قطبی، حتا به مربی بعدی بعد از قطبی هم فکر کنیم. نباید از این دوراندیشی ناراحت باشید.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,