Saturday, 18 July 2015
20 October 2020
رییس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی اعلام کرد:

«تکذیب خبر اعدام سکینه محمدی آشتیانی»

2010 November 04

خبر / رادیو کوچه

روز چهارشنبه، رییس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی در واکنش به انتشار گزارش‌هایی در مورد اعدام احتمالی سکینه محمدی، زن محکوم به سنگ‌سار در ایران، از زنده بودن و سلامت او خبر داده است.

به گزارش ایرنا، اژدر شریفی در واکنش به خبرهای منتشر شده اظهار داشت که سکینه محمدی آشتیانی اکنون در سلامت کامل بوده و در زندان تبریز است.

این مقام قضایی ایران درباره احتمال اجرای حکم اعدام خانم آشتیانی در آینده، توضیحی نداد اما گفت، پرونده خانم آشتیانی در محاکم قضایی در دست پی‌گیری است و روال اداری خود را طی می‌کند.

آقای شریفی با اشاره به خبرهایی که از یک روز پیش‌تر مبنی بر احتمال اجرای حکم اعدام خانم آشتیانی در روز چهارشنبه منتشر شده بود، گفت: «رسانه‌های معاند غربی به جای پرداختن به رسالت اصلی و اطلاع‌رسانی خود، در پی ایجاد فضای مسموم علیه جمهوری اسلامی ایران هستند و انتشار این خبر هم بر همین مبناست.»

لازم به ذکر است یک روز پیش مقامات اتحادیه اروپا، کاخ سفید و بریتانیا به‌طور جداگانه به خبری مبنی بر احتمال اعدام سکینه محمدی آشتیانی در روز چهارشنبه در ایران واکنش نشان دادند و چنین اقدامی از سوی جمهوری اسلامی را غیرقابل قبول دانسته و خواستار توقف آن شدند.

بیشتر بخوانید:

«واکنش آمریکا و اروپا به امکان اعدام احتمالی آشتیانی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,