Saturday, 18 July 2015
26 November 2020
در پی تروریست‌خواندن جنداله از سوی آمریکا،

«استقبال وزارت خارجه جمهوری اسلامی از اقدام واشینگتن»

2010 November 05

رادیو کوچه

وزارت خارجه جمهوری اسلامی روز پنج‌شنبه در واکنش به قرار گرفتن نام گروه جنداله در فهرست آمریکا از گروه‌های تروریستی دنیا، این اقدام دولت باراک اوباما را «صحیح» توصیف کرده است.

به نقل از رادیو فردا، رامین مهمان‌پرست، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی، با این حال اضافه کرد که جمهوری اسلامی تغییر در سیاست آمریکا در مورد «حمایت از گروه‌های تروریستی» را در صحنه عمل ارزیابی خواهد کرد.

لازم به یادآوری است وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه نام گروه جنداله را که در استان سیستان و بلوچستان ایران دست به اقدامات مسلحانه می‌زند به فهرست خود از گروه‌های تروریستی فعال در دنیا اضافه کرده است.

جمهوری اسلامی و پاکستان مدت‌هاست که گروه جنداله در سیستان و بلوچستان را تروریست قلم‌داد می‌کنند.

گروه جنداله که رهبر آن عبدالمالک ریگی در خردادماه سال جاری به حکم دادسرای انقلاب اسلامی جمهوری اسلامی به دار آویخته شد خود را مدافع حقوق شهروندان سنی‌‌مذهب در استان سیستان و بلوچستان معرفی می‌کند.

این در حالی‌ست که اشاره آقای مهمان‌پرست به ارزیابی سیاست آمریکا در «صحنه عمل» در برخورد با گروه جنداله ناظر بر موضع آن دسته از مقامات جمهوری اسلامی است که بارها ایالات متحده را به حمایت از گروه‌هایی چون جنداله، تندر و پژاک متهم کرده‌اند، اتهامی که مقامات آمریکا همواره تکذیب کرده‌اند.

در دو انفجار که در پنج‌شنبه شب ۲۴ تیرماه روی داد، دست‌کم ۲۸ تن جان خود را از دست داده‌اند و ۳۰۰ نفر زخمی و مجروح شده‌اند.

گفتنی است در بیانیه وزارت خارجه آمریکا علاوه بر این حمله تروریستی به انفجار در مسجد امیرالمومنین زاهدان در خردادماه سال ۱۳۸۸ که تعداد زیادی کشته و زخمی برجای گذاشت نیز اشاره شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,