Saturday, 18 July 2015
31 October 2020
وزیر پیشین بهداشت جمهوری اسلامی:

«مراحل قانونی جهت انحلال دانش‌گاه ایران صورت نگرفته است»

2010 November 07

خبر / رادیو کوچه

با گذشت بیش از یک هفته از اعلام انحلال دانش‌گاه علوم پزشکی ایران، اعتراض به این تصمیم در میان دانش‌جویان، اعضای هیت علمی و کارکنان این دانش‌گاه ادامه دارد.

به گزارش ایلنا، گروهی از دانش‌جویان این دانش‌گاه از صبح روز شنبه ۱۵ آبان در مقابل ساختمان مرکزی دانش‌گاه که از هفته گذشته در اختیار مسوولان دانش‌گاه علوم پزشکی تهران قرار گرفته است، تجمع کردند و خواهان لغو حکم انحلال دانش‌گاه شدند.

بنا به این گزارش، تعداد زیادی از استادان و کارکنان دانش‌گاه به جمع دانش‌جویان پیوستند و بعضی از استادان برای دانش‌جویان معترض سخن‌رانی کردند.

یکی از آن‌ها در سخنان خود از مسوولان دانش‌گاه علوم پزشکی تهران خواست که ساختمان مرکزی را ترک کنند و آن را به دانش‌گاه علوم پزشکی ایران باز گردانند.

از سویی دیگر هم‌زمان، محمد فرهادی، وزیر پیشین بهداشت و از اعضای هیت علمی دانش‌گاه علوم پزشکی ایران گفت که مراحل قانونی برای انحلال این دانش‌گاه طی نشده است.

وی دراین‌باره افزود: «انحلال دانش‌گاه علوم پزشکی ایران در صورتی قانونی است که مصوبه هیت امنای دانش‌گاه و شورای گسترش آموزش پزشکی وزارت بهداشت را داشته باشد، در حالی که هیچ یک از این مراحل برای اتخاذ این تصمیم ناگهانی طی نشده است.»

لازم به ذکر است مرضیه وحید‌دستجردی، وزیر بهداشت جمهوری اسلامی هفته گذشته حکم انحلال دانش‌گاه علوم پزشکی ایران را ابلاغ و آن را در جهت اجرای تصمیم دولت مبنی بر خروج دستگاه‌های اجرایی از استان تهران و کاهش امور موازی در پایتخت اعلام کرد.

وی روز شنبه هم‌چنین این اقدام را ابلاغیه دفتر ریاست جمهوری اسلامی عنوان کرد و افزود که کار کارشناسی برای این طرح صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید:

«‌انحلال دانش‌گاه ایران ‌ابلاغ ریاست جمهوری بود»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,