Saturday, 18 July 2015
30 October 2020

«محکوم کردن بازداشت فعالان دانش‌جویی و کاندیداهای شورای مرکزی اتحادیه دفتر تحکیم وحدت»

2010 November 09

آن‌چه در این بخش می‌آید انتخابی از رادیو کوچه در بین رسانه‌ها است.

روابط عمومی دفتر تحکیم وحدت با انتشار بیانیه‌ای بازداشت فعالان دانش‌جویی و اعضای انجمن‌های اسلامی دانش‌جویان در روزهای اخیر را محکوم کرد.

به گزارش دانش‌جو نیوز، در قسمتی از این بیانیه آماده است: «روابط عمومی دفتر تحکیم وحدت ضمن محکومیت بازداشت آقایان علی قلی‌زاده، علی‌رضا کیانی، محسن برزگر و محمد حیدرزاده، خواستار آزادی این فعالان دانش‌جویی و سایر دانشجویان در بند است. دفتر تحکیم وحدت هم‌چون سابق مصمم و استوار به فعالیت و راه پر افتخار خود ادامه خواهد داد.»

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

موج جدیدی از بازداشت فعالان دانش‌جویی و اعضای انجمن‌های اسلامی دانش‌جویان در روزهای اخیر ایجاد شده است. از فردای روز انتخابات ریاست جمهوری فشار بر دانش‌جویان و دانش‌گاه‌ها با حمله به کوی دانش‌گاه تهران کلید خورد و تا به امروز این فشار با همان شدت و حدت ادامه یافته است. دانش‌جویان مظلوم و مضروب کوی دانش‌گاه، که قرار بود داد آن‌ها ستانده شود، هنوز در بازداشت‌گاه‌های امنیتی به سر می‌برند و عاملان و آمران فجایع کوی و دیگر حملات سازمان یافته به دانش‌جویان شیراز، اصفهان، علم و صنعت، مشهد و… همگی در امن و امان هستند.

آن‌جا که تمام امکانات و توان نیروهای امنیتی یک کشور مصروف و معطوف به واکاوی فعالیت‌های مدنی و اجتماعی دانش‌جویان، روزنامه‌نگاران و دیگر فعالان سیاسی و مدنی و افتادن در پوسین خلق شود، دور از انتظار نیست که هر روز در جای جای این کشور انفجار و یا جنایتی علیه مردم بی‌گناه رخ‌دهد. تا آن‌جا که این سیاست نابخردانه نه امنیتی برای حاکمان به وجود آورده که موجب ناامنی برای کشور و شهروندان شده است. یک روز در کردستان، روزی در بلوچستان، روزی در لرستان و دیگر روز با عنوان پنج‌شنبه سیاه در تهران.

در روزهای اخیر و در حالی که به آذرماه، ماه فریاد دانش‌جویان علیه ظلم و استبداد، نزدیک می‌شویم شاهد بازداشت گسترده اعضای شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت هستیم. آقایان علی قلی‌زاده، عضو سابق شورای مرکزی انجمن اسلامی دانش‌گاه شاهرود و دانش‌جوی ستاره‌دار دانش‌گاه تهران در مقطع کارشناسی ارشد، علیرضا کیانی، عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانش‌گاه مازندران، محسن برزگر، عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانش‌گاه نوشیروانی بابل، و محمد حیدرزاده، عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی شهرکرد، در روزهای اخیر بازداشت شدند.

این فعالان دانش‌جویی پیش از این نیز سابقه بازداشت داشته‌اند و هر بار مصمم‌تر از گذشته به راه خود ادامه داده‌اند. اما این‌بار آن‌چه موجب تمایز و تفاوت برخورد اخیر با این دانش‌جویان با گذشته شده است، کاندیداتوری این دانش‌جویان برای عضویت در شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت است.

علی‌رغم تمام فشارهای وارده در هفته‌های اخیر دفتر تحکیم وحدت تلاش کرد با‌برگزاری نشست مجازی، انتخابات سالانه شورای مرکزی این تشکل را برگزار‌ نماید

اقتدارگرایان چندین سال است که کمر به حذف و از بین بردن این تشکل با سابقه و آزادی‌خواه دانش‌جویی بسته‌اند. برخورد اقتدارگرایان با دفتر تحکیم وحدت و اعضای آن رخ‌داد تازه‌ای نیست، بلکه قصه بیش از یک دهه برخورد و فشار و ایجاد محدودیت است.

پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال گذشته که برخورد و حذف جریانات مستقل و‌آزادی‌خواه شکل عریان‌تری به خود گرفت، برخورد با دفتر تحکیم وحدت و تحت فشار گذاردن اعضای آن هم شدتی مضاعف یافت. تا آن‌جا که خانم بهاره هدایت‌ و آقای میلاد اسدی، از اعضای افتخارآفرین و خوش‌نام این تشکل، صرفن به خاطر عضویت در دفتر تحکیم وحدت و فعالیت در این تشکل با احکام بی‌سابقه و سنگین ۹ سال و نیم و ۷ سال حبس محکوم شده‌اند و در این مدت کلیه اعضای شورای مرکزی چندین مرتبه طعم بازداشت، احضار، تشکل پرونده و… را چشیده‌اند.

علی‌رغم تمام فشارهای وارده در هفته‌های اخیر دفتر تحکیم وحدت تلاش کرد با‌برگزاری نشست مجازی، انتخابات سالانه شورای مرکزی این تشکل را برگزار‌ نماید. اما فشار بی‌امان و تهدیدهای فراوان از طرف نهادهای امنیتی جهت عدم برگزاری این نشست و انتخابات بر اعضای شورای مرکزی و کاندیداهای این‌ انتخابات، از پیش از برگزاری نشست آغاز و تا به امروز ادامه یافته است.

اقتدارگرایان که خود را در جلوگیری از تداوم حیات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌جویان (دفتر تحکیم وحدت) در این مدت، علی‌رغم فشارهای سنگین وارده بر انجمن‌های اسلامی، ناکام دیده‌اند، اقدام به بازداشت گسترده و انتقام‌گیری از کاندیداهای شورای مرکزی این تشکل کرده‌اند.

لازم به ذکر است دانش‌جویان بازداشت شده همگی علاوه بر کاندیداتوری، جزو منتخبان اولیه نشست شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت نیز هستند که این مسئله (تشکیل و تکمیل شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت) قرار بود در ادامه با رای شورای عمومی این تشکل نهایی شود. روابط عمومی دفتر تحکیم وحدت ضمن محکومیت بازداشت آقایان علی قلی‌زاده، علی‌رضا کیانی، محسن برزگر و محمد ‌حیدرزاده، خواستار آزادی این فعالان دانش‌جویی و سایر دانش‌جویان در بند است.

دفتر تحکیم وحدت هم‌چون سابق مصمم و استوار به فعالیت و راه پر افتخار خود ادامه خواهد داد.

روابط عمومی دفتر تحکیم وحدت

۱۶ آبان ۱۳۸۹

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: ,