Saturday, 18 July 2015
24 October 2020

«کیهان به صورت اساسی حال مشایی را گرفت»

2010 November 09

این خبر در بخش شایعه رادیو کوچه قرار دارد و رادیو کوچه صحت و سقم آن را تایید نمی‌کند.

منبع: ایرانیان مالزی

کیهان نوشت: یک دلال دون پایه محافل آمریکایی از این‌که سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران عدم سازش با استکبار است ابراز ناخرسندی کرد. هوشنگ امیراحمدی در مصاحبه با رادیو بی‌بی‌سی گفت: «وقتی آقای خامنه‌ای می‌گوید مشکل ما با آمریکا بنیادی است، حرفی این وسط برای مذاکره نمی‌ماند. آمریکا می‌خواهد تحریم کند، ایران هم می‌خواهد استکبار را از بین ببرد.»

وی درباره بازسازی مذاکره ضمن تحویل گرفتن خود گفت: «من با حکومت اسلامی مشکل دارم. اما چرا روشن‌فکران فرهنگ جدیدی نمی‌سازند. من انتظارم از اصلاح‌طلبان خیلی بیش‌تر است تا دست راستی‌ها. اما نکته‌ای که مهم است این است که ما موفق نبودیم.»

دوستانی که در اطراف من در شورای آمریکاییان و ایرانیان هستند، هیچ وقت قدرت این را که رابطه درست کنند، نداشتند.

من البته افتخار می‌کنم که با دوستانم در شورا خانم مادلین آلبرایت وزیر خارجه وقت را برای سخنرانی آوردیم. وی هم‌چنین با حمله به دکتر احمدی‌نژاد رییس‌جمهوری گفت: «مشکل او همان حرف‌هایی است که علیه اسراییل می‌زند و این برمی‌گردد به همان فرهنگ مبتذل مظلومیت که احمدی‌نژاد زاده و پرورده آن است. من کجا گفته‌ام احمدی‌نژاد شبیه دکتر مصدق است. این را از متن صحبت‌های من بیرون آوردند. من نمی‌خواستم احمدی‌نژاد را با دکتر مصدق مقایسه کنم. هیچ آدم دیوانه‌ای نمی‌آید مصدق را با احمدی‌نژاد مقایسه کند. هدفم این نبوده که خدای نکرده چنین مقایسه‌ای بکنم.»

یادآور می‌شود برخی عناصر لابیت و دلال مسلک که در دولت‌های سازندگی و اصلاحات فرصت کار چاق‌کنی برای عناصری نظیر امیراحمدی فراهم کرده بودند، تلاش داشتند شرایط مشابهی را در دولت اصول‌گرا فراهم کنند اما اظهارات اخیر امیراحمدی نشان می‌دهد این تحرکات به بن بست خورده است.

گفتنی است در پی تلاش مشایی برای نزدیکی با هوشنگ امیراحمدی و امتیاز دادن‌های -بخوانید باج دادن‌های- دفتر رییس‌جمهوری به وی، روزنامه کیهان و ارایه اسنادی درباره هویت ضدانقلابی و آمریکایی هوشنگ امیراحمدی نسبت به روابط نزدیک وی با اسفندیار رحیم‌مشایی هشدار داده بود و معلوم نیست اکنون که هوشنگ امیراحمدی بار دیگر با صراحت به هویت واقعی خود اعتراف کرده است جناب مشایی در مقابل تلاش‌های سوال برانگیز خود برای برقراری ارتباط نزدیک با این عامل شناخته شده دشمن چه توجیهی دارد؟

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,