Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
شيرين عبادی‌:

«مخالفت با دولت جمهوری اسلامی بیش‌تر شده است»

2010 November 09

خبر / رادیو کوچه

روز دوشنبه، شیرین عبادی‌، برنده جایزه صلح نوبل و مدافع حقوق بشر در مصاحبه‌ای ضمن عنوان کردن دلایل حضور خود در سازمان ملل، اظهار داشت: «علی‌رغم افزایش خشونت از سوی حکومت، مخالفت با دولت جمهوری اسلامی بیش‌تر شده است.»

وی از دلایل حضور خود در مجمع عمومی سازمان ملل به وخیم‌تر شدن وضعیت حقوق بشر در ایران و محکوم کردن نقض حقوق بشر در این کشور اشاره کرده است.

به گزارش آسوشیتدپرس این وکیل مدافع حقوق بشر افزود که به جز نقض حقوق بشر در ایران، افزایش فقر نیز موجب تشدید مخالفت با دولت جمهوری اسلامی شده است.

وی هم‌چنین افزود آمارهای اخیر نشان می‌دهد که رشد اقتصادی ایران حدود 1.6 درصد بوده یعنی کم‌تر از عراق و افغانستان.

این فعال حقوق بشر هم‌چنین از جامعه بین‌المللی خواست که صدای مردم ایران و زندانیان سیاسی را به دنیا برسانند.

در ادامه سخنان خود خانم عبادی از وضعیت سلامتی نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال جنبش زنان که از ۱۳ شهریورماه سال جاری در زندان اوین به سر می‌برد، ابراز نگرانی کرد و گفت وی از ۳ مهرماه در اعتصاب غذا بوده و از چند روز پیش نیز دست به اعتصاب غذای خشک زده و از نوشیدن آب و مایعات نیز خودداری کرده است.

پیش‌تر خانم عبادی در پی انتشار خبر اعتصاب غذای خشک نسرین ستوده، به رادیو فردا عنوان کرده بود: «من همین جا ازتمامی آزادگان جهان برای نجات جان نسرین ستوده از مرگ درخواست کمک می‌کنم.»

این در حالی است که خانم عبادی اعلام کرده است که کمپینی بین‌المللی برای نجات نسرین ستوده راه‌اندازی کرده و در این راه از تمام آزادی خواهان جهان تقاضای استمداد کرده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,