Saturday, 18 July 2015
27 November 2020
مطبوعات چهار‌شنبه ایران،

«مهمان‌پرست: بیانیه تهران تغییرناپذیر است»

2010 November 10

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ایران

http://www.iran-newspaper.com/

1) 7700 اتحادیه صنفی آماده تنظیم بازار

وزیر بازرگانی: ممکن است برخی بخواهند در زمان اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها میلیاردر شوند اما من همین جا به همه آن‌ها اعلام می‌کنم که خواب افزایش بهمنی قیمت‌ها خواب آشفته‌ای است که تعبیر نخواهد شد.

2) شرایط ویژه برای رسیدگی به 20 سال اتهامات مهدی هاشمی

نمایندگان مجلس خواستار برخورد قاطع دستگاه قضایی با مهدی هاشمی شدند. دستگاه‌های مختلف نظارتی، اطلاعاتی و امنیتی پرونده‌های مربوط به اتهامات مهدی هاشمی در طول دو دهه اخیر را جمع‌بندی و آماده ارایه به دستگاه قضایی کرده‌اند تا با ورود احتمالی وی به کشور شرایط استثنایی برای محاکمه در دادگاه فراهم شود.

جام جم

1)مهمان‌پرست خبر داد: بیانیه تهران تغییرناپذیر است

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100890602998

سخن‌گوی دستگاه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به این‌که ایران دستور کار پیشنهادی خود برای مذاکرات گروه 1+5 را مبتنی بر بسته پیشنهادی خود به طرف مقابل اعلام کرد گفت: اگر طرف مقابل پیشنهاد جدیدی برای مذاکره دارد هر چه زودتر با طرف ایرانی مطرح کند.

2)احمدی‌نژاد :نسل‌های آینده، هم‌کاری‌های منطقه‌ای را تحسین خواهند کرد

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100890602438

رییس‌جمهور نشست چهارجانبه ایران، عمان، ترکمنستان و ازبکستان را در زمینه هم‌کاری‌های ترانزیتی تاریخی و بسیار ارزش‌مند دانست و گفت: «با توافقات این نشست در زمینه اتصال کشورهای حوزه خلیج فارس به آسیای مرکزی فرصت‌های فراوانی ایجاد خواهد شد که می‌تواند در خدمت صلح و پیش‌رفت ملت‌های منطقه قرار گیرد.»

کیهان

1) آذرماه فرصت دوباره برای افتتاح حساب سرپرستان خانوار

http://www.kayhannews.ir/890819/4.htm#other403

وزیر رفاه و تامین اجتماعی از ایجاد فرصت دوباره برای سرپرستان خانواری که به هر دلیل نتوانسته‌اند، شماره حساب خود را برای دریافت یارانه نقدی اعلام کنند، خبر داد.

2)اوباما: می پذیرم قدرت آمریکا رو به افول است

http://www.kayhannews.ir/890819/16.htm#other1610

باراک اوباما رییس‌جمهوری آمریکا طی سخنانی در شهر بمبئی هند، به افول قدرت کشورش در عرصه‌های گوناگون اذعان کرد. به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه «تایمزآو ایندیا»، باراک اوباما در آخرین روز دیدارش از هند، طی نشستی در تالار شهرداری بمبئی گفت: «تسلط جهانی آمریکا در حال کم شدن بوده و آمریکا دیگر نمی‌تواند با نیازهای اقتصادی جهان به تنهایی برخورد کند.»

رسالت

1)آیت‌اله نوری‌همدانی: پایداری انقلاب منوط به استحکام اسلام، مردم و ولایت فقیه است

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=45149

آیت‌اله نوری‌همدانی بازگشت به اسلام ناب، مردم و ولایت فقیه را سه رکن اصلی انقلاب دانست و گفت: «تا این 3 رکن تداوم و استحکام دارد انقلاب هم پایدار خواهد ماند.»

2)با تصویب مجلس هیت وزیران مرجع تصویب افزایش سالانه ضریب حقوق کارکنان شد

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=45155

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه‌ بررسی جزییات لایحه‌ برنامه‌ پنجم توسعه در بخش نظام اداری، هیت وزیران را به عنوان مرجع تصویب افزایش سالانه ضریب حقوق کارکنان مشمول و غیرمشمول قانون مدیریت خدمات کشوری تعیین کردند.

تهران امروز

1)هشدار مرکز پژوهش‌ها درباره دولتی‌شدن شهرداری‌ها

http://www.tehrooz.com/

به نظر مردم شورای شهر در مقام قوه مقننه شهری حدودی از اختیارات را دارد و این جایگاه تثبیت شده ولی حکومت محلی یعنی شهرداری‌ها که در حقیقت قوه مجریه شهرها هستند هنوز به این جایگاه دست نیافته‌اند و با انتخاب شهرداران توسط مردم می‌توان منتظر ظهور شهرداری‌های قدرتمند و مسوولیت‌پذیر بود.

2)اوباما در میان فوران آتش‌فشان اندونزی اژدهای زرد را هدف گرفت

http://www.tehrooz.com/1389/8/19/TehranEmrooz/419/Page/5/

رییس‌جمهوری آمریکا دی‌روز درحالی در مرحله دوم از سفر به آسیا وارد اندونزی شد که در بدو ورودش به این کشور، خبرگزاری‌های بین‌المللی گزارش دادند که به‌دلیل فوران آتش‌فشان کوه مراپی که 150 قربانی گرفته احتمالن اقامت اوباما در اندونزی را کوتاه کند و بلافاصله امروز وی از جاکارتا راهی سئول می‌شود تا در اجلاس سران گروه 20 شرکت کند.

آفرینش

1) بروجردی: پذیرش ایران هسته‌ای به نفع غرب است

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/News.aspx?NID=72676

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این‌که پذیرش ایران هسته‌ای به نفع غرب است، اعلام کرد: «از آن‌جا که ما نیازمند 20 هزار مگاوات برق هسته‌ای هستیم این کار بزرگ اقتصادی در مقابل شرکت‌های غرب وجود دارد.»

2)دانش‌جویان واحد علوم و تحقیقات رتبه برتر جشنواره بین‌المللی نانو را کسب کردند

http://www.afarinesh-daily.com/afarinesh/News.aspx?NID=72691

مسعود نظام الاسلامی مدیر مسوول نشریه دانش‌جویی نی با هم‌راهی بابک پورمهدی زنبوری دانش‌جوی کارشناسی گیاه پزشکی موفق به کسب رتبه برتر در نخستین مسابقه ملی هنر و فناوری نانو و جشن‌وراه بین‌المللی نانو در آبان ماه 1389 شدند.

دنیای اقتصاد

1)بازار جهانی هم‌چنان رکورد می‌شکند :عبور طلا از قله 1400

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=232033

افزایش نگرانی‌ها درخصوص جنگ ارزی و مشکلات اقتصادی کشورهای حوزه یورو، قیمت طلا را از 1423 دلار بالاتر برد. روز گذشته بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با تقریبن 30 دلار افزایش تا ساعت 15 به وقت تهران تا 4/1423 دلار بالا رفت و در برگشت دوباره تا 1418 دلار افت کرد. بازار داخلی با افزایش 4000 تومانی قیمت سکه بهار آزادی هم‌راه بود.

2)اعتراض تجار دبی به محدودیت تجارت با ایران

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=232125

بازرگانان اماراتی در دیدار با معاون حاکم دبی نسبت به موانع و مشکلات پدید آمده در هم‌کاری تجاری با ایران اعتراض کردند و خواهان رفع این موانع شدند. بر اساس گزارش رویترز، بازرگانان اماراتی در دیدار با شیخ مکتوم بن محمد بن رشید آل مکتوم بر دخالت دولت امارات برای کاهش تاثیرات منفی این تحریم‌ها بر بخش بازرگانی دبی و امارات تاکید کردند‌.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,