Saturday, 18 July 2015
25 October 2020
مشاور محمود احمدی‌نژاد:

«اعضای مجمع تشخیص مصلحت باید تغییر کنند»

2010 November 10

خبر / رادیو کوچه

علی اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی رییس جمهوری اسلامی و مدیرعامل خبرگزاری ایرنا روز سه‌شنبه در مصاحبه با روزنامه «خبر» اظهار داشت که عمل‌کرد مجمع تشخیص مصلحت نظام مغایر قانون اساسی است.

به گزارش ایرنا، آقای جوانفکر عنوان کرد: «قانون اساسی صراحت دارد که کار مجمع، فقط تشخیص مصلحت است، اما آن‌چه اکنون شاهد آن هستیم چیزی بسیار فراتر از تشخیص مصلحت است.»

او با اشاره به پایان یافتن دوره مسوولیت اعضای فعلی مجمع تشخیص مصلحت در اسفند ماه 1389، تاکید کرد که معتقد است ترکیب اعضای این مجمع به‌طور قطع باید تغییر کند.

آقای جوانفکر در بخش دیگری از گفت‌و‌گوی خود از نجام برخی اصلاحات در قانون اساسی دفاع کرده است تا به گفته او موانع دست و پاگیر در مقابل انجام وظایف دولت رفع شود.

وی در توضیح مواردی که به نظر او باید در قانون اساسی تغییر کند، به عنوان نمونه به شرح وظایف مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرده و گفته است که این وظایف باید شفاف شود.

لازم به اشاره است مجمع تشخیص مصلحت نظام، تحت ریاست آیت‌اله هاشمی رفسنجانی قرار دارد که محمود احمدی‌نژاد و هم‌کارانش، در موارد متعدد او و نزدیکانش را به کارشکنی در مقابل دولت متهم کرده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,