Saturday, 18 July 2015
25 November 2020
در خصوص بازداشت علی‌رضا کیانی،

«بیانیه فعالان دانش‌جویی دانش‌گاه مازندران»

2010 November 11

جمعی از فعالان دانش‌جویی دانش‌گاه مازندران با صدور بیانیه‌ای بازداشت علی‌رضا کیانی دبیر سابق انجمن اسلامی دانش‌گاه مازندران را محکوم کردند.

به گزارش دانش‌جونیوز، دانش‌جویان دانش‌گاه مازندران ضمن تاکید بر ادامه مبارزات آزادی‌خواهانه جنبش دانش‌جویی، خواستار آزادی بی قید و شرط دانش‌جویان بازداشتی اخیر شده‌اند.

متن کامل این بیانیه را در زیر بخوانید:

بازداشت علی‌رضا کیانی دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانش‌گاه مازندران توسط نیروهای امنیتی بغض فروخفته در گلوی ما را دوباره شکست. یار دبستانی‌ای که نه چماق به دست گرفت، نه عربده کشید و خامشی در برابر بی‌داد را هم برنگزید. جرمش این است که می‌فهمد و زشتی و سیاهی را بر نمی‌تابد.

بازداشت علی‌رضا کیانی، به هم‌راه سه تن دیگر از اعضای دفتر تحکیم وحدت ـ محسن برزگر، علی قلی‌زاده و محمد حیدرزاده ـ در شرایطی صورت گرفت که طی هفته‌های اخیر فشارهای همیشگی بر جامعه دانش‌جویی، عملن تبدیل به دخالت مستقیم و بیش از پیش نیروهای امنیتی و اطلاعاتی در جزیی‌ترین مسایل صنفی و علمی دانش‌گاه شده است.

بی‌تردید فضای کنونی حاکم بر دانش‌گاه‌ها نمونه‌ روشنی از حرکت روز به روز حاکمیت از اقتدارگرایی به سوی تمامیت‌خواهی است. افزایش تهدیدها، فشارها و دستگیری دانش‌جویان که نمونه مشخص آن بازداشت‌های اخیر می‌باشد، آیا مفهومی به جز درماندگی نهادهای سرکوب‌گر‌ در برابر آزادی‌خواهی و استبداد ستیزی جنبش دانش‌جویی دارد؟

گویی تمامیت‌خواهان فراموش کرده‌اند که تشدید فضای امنیتی در دانش‌گاه‌ها نشانه اقتدار و تسلط بر فضای دانش‌گاه نیست؛ بلکه به کارگیری ابزارهای عریان قدرت در برخورد با فعالان دانش‌جویی و هم‌چنین ایراد اتهامات واهی مانند ارتباط با بیگانگان و گروه‌های مسلح، تنها و تنها نشان‌دهنده عدم مقبولیت و ناکارآمدی گفتمانی است که حاکمیت در پی تحمیل آن به بدنه دانش‌جویان برآمده است.

کوتاه این‌که رویکرد جنبش دانش‌جویی در راستای تحقق آرمان‌های جنبش از چنان عمقی در بدنه دانش‌جویی برخوردار است که این‌گونه سرکوب‌ها، نه تنها هیچ خللی در روند حرکت و پویایی آن نخواهد داشت بلکه بر قدرت روشن‌گری قشر دانش‌جو در جامعه خواهدافزود.

در پایان با تاکید بر این‌که این‌گونه برخورد ها هیچ خللی در آرمان‌خواهی و آزادی‌خواهی جنبش دانش‌جویی پدید نخواهد آورد، خواستار آزادی بی قید و شرط یاران در بندمان هستیم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,