Saturday, 18 July 2015
30 March 2023

«نماد شهر ایرانی در قلب کشور مالزی احداث می‌‌شود»

2009 October 12

رادیو کوچه

مجتمع شهر ایران به عنوان نمادی از فرهنگ، هنر و تاریخ ایران با هم کا ری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردش گری در مرکز کوالالامپور پایتخت مالزی احداث می‌شود. ماکت اولیه این مجتمع تهیه شده و درحال حاضر بررسی‌ های کارشناسانه بر روی آن برای دستیابی به نمادی در شان ملت بزرگ ایران صورت می‌گیرد.

براساس گزارش سایت سفارت ایران در مالزی، دو قطعه زمین نیز در کوالالامپور برای این منظور درنظر گرفته شده است و به زودی قراراست مراحل نهایی بررسی ‌ها را طی کرده و به مرحله احداث برسد. بخش سرمایه گذار ایرانی این پروژه عظیم سازمان سرمایه ‌گذاری میراث فرهنگی و گردش گری است و طرف مالزیایی نیز انتخاب شده و قراراست با جذب سرمایه گذار در ساختن مجتمع شهر ایران در مالزی حضور داشته باشد.

با توجه به حضور ایرانیان در مالزی هدف از ارایه چنین طرحی این است که مرکزی در پایتخت کوالالامپور داشته باشیم که نمایان گر فرهنگ و تمدن ایران باشد. در این مجتمع بخش‌های مختلف از جمله مرکز تجاری، هتل و مراکز فرهنگی پیش بینی شده است.

پس از اعلام محمود احمدی‌نژاد مبنی بر اینکه باید در هر کشور یک خانه ایران داشته باشیم موضوع احداث شهر ایران در مالزی با اسفندیار رحیم مشایی رییس وقت سازمان میراث فرهنگی و گردش گری مطرح شد. در مجتمع شهر ایران در مالزی قرار است از نمادهای فرهنگی و تمدنی ایران و معمار اصیل ایرانی استفاده شود به گونه‌ای که تصور می‌شود این مجتمع قابلیت جذب گردش گر بسیاری را دارد.

نماد باغ ایرانی از دیگر بخش‌هایی است که برای احداث پیش بینی شده است به گونه‌ای که وقتی هر فردی به این مکان پا می‌گذارد احساس که کند که در ایران بسر می‌‌برد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: