Saturday, 18 July 2015
30 September 2023
سوت

«شکست ذوب‌آهن برابر سئونگنام کره‌جنوبی»

2010 November 15

محمدرضا / رادیوکوچه

mohamadreza@koochehmail.com

تیم فوتبال «ذوب‌آهن اصفهان» مقابل «سئونگنام کره‌جنوبی» با نتیجه سه بر یک شکست خورد تا حسرت تیم‌های ایرانی در آسیا برای کسب جام، 18 ساله شود. تیم‌های فوتبال ذوب‌آهن ایران و سئونگنام کره‌جنوبی در فینال لیگ قهرمانان آسیا به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با نتیجه سه بر یک به سود سئونگنام به اتمام رسید.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«منصور ابراهیم‌زاده» سرمربى تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان پس از نایب‌قهرمانى تیمش در فصل ۲۰۱۰ لیگ قهرمانان آسیا گفت: «قبل از هر چیز به تیم سئونگنام به خاطر قهرمانى‌اش تبریک مى‌گویم. من فوتبال را به دو بخش تقسیم مى‌کنم، بخشى از آن بازى قابل قبولى بود که بازی‌کنانم ارایه دادند و بخشى دیگر این بود که روى ضربات ایست‌گاهى و اشتباهاتى که داشتیم گل دریافت کرده و باختیم. این اشتباهات در حالى انجام شد که به بازی‌کنانم هشدار داده بودم.» وى افزود: «در این دیدار شانس‌هاى زیادى براى گل زدن داشتیم و مى‌توانستیم پیروز شویم اما وقتى تیمى در اول بازى گل مى‌خورد، باید بیش‌تر تلاش کند و انرژى زیادترى داشته باشد چرا که اول باید تلاش کند گل خورده را جبران کند و دوم تلاش کند که گل دیگرى دریافت نکند. ذوب‌آهن فرصت داشت اما استفاده نکرد.»

سرمربى تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان با تاکید بر این که زندگى ادامه دارد، گفت: «در فصل بعد لیگ قهرمانان آسیا هم حضور داریم. باید عزم خود را جزم کرده و اشتباهاتى که در این دیدار داشتیم را برطرف کنیم تا در سال بعد به‌تر نتیجه بگیریم.»

وى ادامه داد: «براى من دریافت سه گل در دیدار فینال قابل قبول نیست. آن هم براى تیمى که در ۱۱ بازى قبلى خود، تنها پنج گل خورده بود اما به یک باره در این دیدار سه گل دریافت کرد.»

سرمربى ذوب‌آهن اصفهان با اشاره به این که بازی‌کنان خوبى در اختیار داشت، گفت: «هم‌کاران من در باش‌گاه و مدیریت این تیم و کارخانه حمایت خوبى از ما کردند. از مردم ایران و هم‌وطنان‌مان در ژاپن که به فکر ما بودند و با حمایت خود به ما انرژى مى‌دادند، تشکر مى‌کنم.»

وى ادامه داد: «بازی‌کنان ما پس از شکست مقابل سئونگنام زیاد گریه کردند اما مى‌دانید این گریه براى چه بود، براى این بود که مى‌توانستند شرایط را براى قهرمانى خود آماده کنند اما نتوانستند قهرمان شوند. آن‌ها خود را از قبل قهرمان نمى‌دانستند. به هر حال زندگى این است و هیچ‌وقت تمام نمى شود. باید تلاش کنیم.»

سرمربى ذوب‌آهن در پاسخ به این سوال که در دیدار فینال قانون فوتبال اجرا شد یا قانون طبیعت گفت: «در فوتبال مى‌گوییم نتیجه بازى پایان آن معلوم مى‌شود. نتیجه آن عددى است که اعلام مى‌شود. مسلمن ما بازى را سه بر یک باختیم و نمى‌توانم در مورد آن صحبت کنم.»

ابراهیم‌زاده یادآور شد: «باید معقولانه فکر کنیم و به کار خود ادامه دهیم. در شروع این بازى‌ها هیچ‌کس به ذوب آهن فکر نمى‌کرد و در آمار قهرمانى هم تیم ما شانس زیادى نداشت. اما هم اکنون همه ذوب آهن را مى‌شناسند و در مورد ما صحبت مى‌کنند.»

وى در پاسخ به این سوال که هم‌اکنون پس از نایب‌قهرمانى تیمش به بازی‌کنانش چه مى‌گوید، گفت: «به بازی‌کنانم خداقوت و خسته نباشید مى‌گویم. به غیرت‌شان درود مى‌فرستم که سخت تلاش کردند و به این‌جا رسیدند.»

وى در پاسخ به این سوال که ذوب‌آهن در این دیدار بازى خوبى ارایه داد اما سئونگنام کره‌جنوبى قهرمان شد، دلیل این نتیجه چه بود، گفت: «جمعه هم گفتم که سئونگنام تیم باهوش و زیرکى است و از کم‌ترین فرصت‌ها، بیش‌ترین استفاده را مى‌کند. آن‌ها بعد از گل اول معقولانه و منطقى دفاع کردند و به دنبال فرصت خود بودند. بیش‌ترین فکر آن‌ها این بود که در ضربات شروع مجدد و ایست‌گاهى به گل برسند که همین هم شد.»

ابراهیم‌زاده ادامه داد: «باید حمله مى‌کردیم چرا که باختن در فینال با هر نتیجه‌اى باشد فرقى نمى‌کند. فوتبال این است. باید از فردا شروع کنیم و دوباره خود را براى لیگ ایران و فصل بعد باش‌گاه‌هاى آسیا آماده کنیم.»

در پایان این نشست ابراهیم‌زاده هنگام ترک محل نشست خبرى به سرمربى سئونگنام تبریک گفت و افزود: «براى سال آینده سخت تلاش مى‌کنیم.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,