Saturday, 18 July 2015
26 October 2020
فرمانده سپاه پاسداران جمهوری اسلامی:

«راه‌اندازی شبکه‌ی ضدکروز در ایران»

2010 November 15

خبر/ رادیو کوچه

روز یک‌شنبه یکی از فرماندهان سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در قرارگاهی نظامی اظهار داشت که در سال جاری چند مانور نظامی در حوالی مراکز حساس اتمی ایران برگزار شده است و به زودی نیز یک مانور سراسری از جمله برای محک زدن شبکه ضدکروز ایران انجام خواهد شد.

احمد میقانی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا از تمرین‌های تاکتیکی که در سال جاری به صورت نبردهای حقیقی در چند منطقه از جمله فردو تهران، نطنز اصفهان، بوشهر و غرب کشور انجام شده است، خبر داد.

لازم به ذکر است که مرکز اصلی غنی‌سازی اورانیوم در ایران که محل کشمکش با غرب است در نطنز قرار دارد. هم‌چنین ایران درحال ساخت یک مرکز زیرزمینی دیگر برای تولید اورانیوم غنی شده در فردو در نزدیکی قم بوده است. هم‌این‌طور، راکتوری برای تولید برق در بوشهر وجود دارد، که به زودی فعال می‌شود.

هم‌چنین آقای میقانی وظیفه قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا را، حفاظت از قلمرو هوایی ایران دانست و دلیل انجام این تمرین‌ها را نیز حفظ این قلمرو عنوان کرد.

وی ضمن این‌که یکی از اهداف رزمایش جدید را، آمادگی برای مقابله با موشک‌های کروز عنوان کرد، افزود: «با توجه به این‌که موشک‌های کروز در ارتفاع پایین پرواز می‌کنند، برای آن‌ها شبکه ضدکروز را طراحی کرده‌ایم و سامانه‌های خود را بر این اساس مستقر نموده‌ایم و اساسن یکی از اهداف رزمایش ارزیابی شبکه ضدکروز در کشور است به طوری که با حجم آتش توپ‌های 23 میلی‌متری 8 لول که به صورت شبکه‌ای کنار هم چیده می‌شوند می‌توانیم با موشک‌های کروز دشمن مقابله کنیم.»

میقانی در ادامه رزمایش «مدافعان آسمان ولایت 3» را، جزو برنامه‌های سالانه قرارگاه خاتم الانبیا دانست که برای اولین بار به صورت سراسری انجام خواهد شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,