شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
13 October 2016
با رای دادگاه انقلاب،

«یک‌سال حبس محکومیت عضو شورای مرکزی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات»

۱۳۸۹ آبان ۲۴

خبر / رادیو کوچه

روز یک‌شنبه، مرتضی کاظمیان عضو شورای مرکزی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات با صدور حکمی از سوی شعبه 28 دادگاه انقلاب به یک‌سال حبس تعزیری محکوم شده است.

به گزارش میزان‌خبر، شعبه 28 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، مرتضی کاظمیان را به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی» و به استناد ماده 500 قانون مجازات اسلامی به تحمل یک‌سال حبس محکوم کرده است و مقاله‌ها و تحلیل‌های سیاسی و مصاحبه‌های این کارشناس مسایل سیاسی با رسانه‌های خارجی، در تحلیل رخ‌دادهای پس از انتخابات 22 خرداد، مستندات حکم صادره علیه وی بوده‌اند.

این فعال ملی-مذهبی پس از عاشورای سال گذشته، در منزل مسکونی‌اش بازداشت و به زندان اوین منتقل شد که 63 روز را در سلول‌های انفرادی بند 240 اوین محبوس بود و در دهم اسفندماه سال گذشته، با قرار وثیقه‌ی 50میلیون تومانی آزاد شد.

آقای کاظمیان دانش‌آموخته‌ی دکترای علوم سیاسی است، او به‌عنوان روزنامه‌نگار و یادداشت‌نویس، سابقه هم‌کاری با سرویس سیاسی بسیاری از نشریات اصلاح‌طلب (ازجمله جامعه، توس، فتح، یاس‌نو، وقایع‌اتفاقیه، اقبال، حیات‌نو، اعتماد ملی، اعتماد، سرمایه، شرق، نامه‌ و پیام هاجر) و هم‌چنین رسانه‌های اینترنتی نظیر جرس و روزآنلاین را در کارنامه دارد.

وی هم‌چنین دبیر سیاسی روزنامه خرداد (به مدیرمسوولی عبداله نوری) و عضو شورای سردبیر ماه‌نامه آفتاب (به مدیر مسوولی عیسا سحرخیز) بوده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,