Saturday, 18 July 2015
26 October 2020
روزنامه جمهوری اسلامی:

«‌حذف تصویر آِیت‌اله هاشمی، آن را از ذهن مردم پاک نمی‌کند»

2010 November 16

خبر / رادیو کوچه

روز یک‌شنبه روزنامه اصول‌گرای «جمهوری اسلامی» از حذف تصویر آیت‌اله هاشمی رفسنجانی، رییس مجلس خبرگان و تشخیص مصلت نظام، از میان تصاویر زندانیان سیاسی پیش از انقلاب اسلامی در موزه «عبرت» خبر داده است.

این روزنامه نوشت: «این روزها بازدید‌کنندگان موزه عبرت، در ویترین‌های نصب شده در ورودی این موزه شاهد تغییر و برداشتن تصویر و عکس‌های بازسازی شده شکنجه تعدادی از رهبران انقلاب اسلامی ایران از جمله آیت‌اله هاشمی‌رفسنجانی و قرار گرفتن تصاویر بازدید افرادی که هیچ ربطی با مبارزات ضد شاهنشاهی ندارند هستند.»

موزه عبرت تهران که در محل «کمیته مشترک ضد خراب‌کاری» ساواک و شهربانی پیش از انقلاب قرار دارد، علاوه بر نمایش مجسمه‌هایی از وضعیت زندانیان این محل، اسامی و عکس‌های بازداشت‌شدگان کمیته مشترک را در معرض بازدید مردم قرار می‌دهد.

روز پیش حبیب‌اله عسگراولادی از چهره‌های اصول‌گرا، با انتقاد از افزایش فشارها بر آیت‌اله هاشمی‌رفسنجانی، اظهار داشت: «برخی سخت‌گیری‌هایی که در مورد آیت‌اله هاشمی رفسنجانی انجام می‌دهند، به این دلیل است که می‌خواهند ایشان را شهروندی بی‌شناسنامه کنند که نباید این‌طور باشد.»

لازم به ذکر است در روزهای اخیر، تعدادی از حامیان دولت خواستار برخورد قضایی با مهدی هاشمی، فرزند رییس مجلس خبرگان، در صورت بازگشت او به ایران شده اند؛ اقدامی که مخالفان دولت آن را نوعی زمینه‌سازی برای برخورد با اکبر هاشمی‌رفسنجانی می‌دانند.

از سوی دیگر، روز دوشنبه عماد افروغ نماینده مجلس در مصاحبه با روزنامه «خبر» در انتقاد از رفتار رییس جمهوری اسلامی و هواردارانش گفت: «آقای هاشمی متهم می‌شود، اما هیچ سندی در اثبات اتهام ایشان رو نمی‌شود. این نشان می‌دهد که قرار است ما با مخالفت آقای هاشمی به نان و نوایی برسیم.»

این نماینده مجلس در ادامه افزود: «آخر چند بار باید از طریق مخالفت با آقای هاشمی نان خورد؟ یک بار از این طریق بر سر کار آمدید. خوب، اگر پرونده ای داشتید، رو می‌کردید اما نمی‌توانید پرونده‌ای رو نکنید و چهار سال بعد دوباره با همان حرف‌ها بیایید.»

آقای افروغ در مصاحبه خود، به انتقاد از جریانی پرداخت که «به نام نقد آقای هاشمی، شخصیت ایشان را تخریب می‌کند، گذشته ایشان را نادیده می‌گیرد و از مخالفت با ایشان فرصتی برای خودش می‌سازد».

در همین راستا، روزنامه جمهوری اسلامی نیز در ادامه خبر خود در خصوص حذف عکس آیت‌اله هاشمی رفسنجانی، از قول برخی بازدیدکنندگان موزه عبرت نوشت: «حذف عکس بزرگانی که شناسنامه انقلاب اسلامی هستند از موزه عبرت، نمی‌تواند آن‌ها را از تاریخ مبارزات ملت ایران حذف کند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,