Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
سوت - صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی

«پیروزی تیم فوتبال امید ایران مقابل مالزی»

2010 November 17

محمدرضا / رادیوکوچه

mohamadreza@koochehmail.com

تیم فوتبال امید ایران با شکست مالزی به مرحله یک چهارم پایانی مسابقات آسیایی صعود کرد. تیم‌های فوتبال امید ایران و مالزی روز دوشنبه در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی بازی‌های آسیایی به مصاف هم رفتند که این مسابقه در پایان با نتیجه سه بر یک به سود تیم ایران به اتمام رسید.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

تیم ایران در این بازی یک‌طرفه حدود 70 درصد توپ و میدان را در اختیار داشت و فرصت‌های زیادی را برای  گل‌زنی به دست آورد. ملی‌پوشان ایران در نیمه اول این مسابقه بارها دروازه تیم مالزی را تا آستانه فرو ریختن پیش بردند، اما کم‌دقتی بازی‌کنان در ضربات آخر مانع گل‌زنی شاگردان «غلام پیروانی» در این نیمه شد تا نیمه نخست مسابقه با تساوی بدون گل به پایان برسد.

نیمه دوم این دیدار در حالی آغاز شد که با برتری مطلق ایران ادامه داشت و بازی‌کنان تیم مالزی که از نظر بدنی ضعیف‌تر بودند در محاصره حملات همه جانبه و پرفشار شاگردان پیروانی در آمدند.

برنامه‌های هجومی تیم ایران که از تمام نقاط زمین روی دروازه مالزی تدارک دیده می‌شد سرانجام در دقیقه 53 توسط «کریم انصاری‌فر» به ثمر نشست و اولین گل مسابقه توسط این مهاجم جوان وارد دروازه حریف شد تا ملی پوشان با این گل نفس راحتی بکشند.

دومین گل مسابقه نیز هفت دقیقه پس از گل اول، توسط «سید‌جلال حسینی» مدافع بلند قامت ایران و روی اشتباه دروازه‌بان مالزی به‌دست آمد. حسینی با زدن این گل در این مسابقه چهار گله شد و هم‌چنان در صدر جدول گل‌زنان قرار دارد.

پس از حسینی نوبت به «امیر شرفی» رسید تا وی نیز در دقیقه 67 سومین گل ایران را با یک شوت از راه دور به نام خود ثبت کند.

«سید مهدی رحمتی» در مسابقه برابر مالزی یکی از آرام و کم‌دردسرترین روزهای خود را سپری کرد، چرا که حدود 70 درصد مالکیت توپ در اختیار ملی پوشان ایران قرار داشت و همین مسئله به بازی‌کنان مالزی اجازه نداد تا دروازه امیدهای کشورمان را تهدید کند.

با وجود این امیدهای مالزی در دقیقه 85 با زیرکی توانستند یک پنالتی از مدافعان ایران بگیرند و تک‌گل این بازی را در دقیقه 86 به نام خود ثبت کنند.

اما شلیک 27 شوت شاگردان غلام‌حسین پیروانی به سمت دروازه مالزی خود گویای دشواری کار مدافعان و دروازه‌بان این تیم برابر تیم امید ایران بود.

بدین ترتیب تیم ایران در مرحله یک چهارم نهایی در برابر تیم عمانی قرار خواهد گرفت که توانسته ‌تیم هنگ کنگ را با نتیجه سه بر صفر شکست دهد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,