Saturday, 18 July 2015
29 March 2023
به شیوه آئین زار در جنوب ایران

«فتحی آنتیگون را کارگردانی می‌کند»

2009 October 12

رادیوکوچه

حسن فتحی پس از 16 سال دوری از صحنه‌های تئاتر قصد دارد نمایش «آنتیگون» را در بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به صحنه ببرد.

این نویسنده و کارگردان سینما، تئاتر و تلویزیون قصد دارد اقتباسی از نمایش «آنتیگون» اثر سوفوکل را با فضای نمایشی متفاوت با فضای اصلی به صحنه برد.

کارگردان میوه ممنوعه و مدار صفردرجه به خبرگزاری مهر گفته‌است که قصه این نمایش در جنوب ایران روایت می‌شود و قرار است گروه بازیگری این کار طی یک ماه آینده انتخاب و تمرین‌های نمایش آغاز شود.

«فتحی» که این روزها سرگرم تولید فیلم جدیدش ـ کیفر ـ است، قصد دارد پس از اتمام فیلمبرداری این فیلم، نمایش «آنتیگونه» را برای اجرا در جشنواره تئاتر فجر آماده کند.

به گزارش سایت ایران تئاتر، این نمایش که به شیوه آئین زار جنوب اجرا خواهد شد، از لحاظ شکل اجرایی کاملن متفاوت از اجراهایی خواهدبود که تاکنون از«آنتیگونه» در ایران دیده شده‌است.

فتحی سالن مناسب برای این اجرا را تماشاخانه ایرانشهر و تالار مولوی می‌داند.

پیش از این حسن فتحی قراربود نمایش «مردی برای تمام فصول» را در سال 1386 روی صحنه ببرد که بعدها با عنایت به علاقه‌مندی بهمن فرمان‌آرا برای تولید این نمایش، از اجرای آن صرف نظر کرد و به تولید فیلم «پستچی سه بار در نمی‌زند» و مجموعه تلویزیونی«اشک‌ها و لبخندها» پرداخت.

شب دهم،  مدار صفر درجه، روشن‌تر از خاموشی و میوه ممنوعه از جمله آثار مطرح این کارگردان به نام کشور است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: ,