Saturday, 18 July 2015
20 March 2023
با اعلام رسمی کمیسیون ملی انتخابات

«سوسیلو بمبنگ یوهویونو برنده انتخابات ریاست جمهوری اندونزی شد»

2009 July 26

president-indonisiaکمیسیون ملی انتخابات اندونزی امروز (شنبه) به طور رسمی «سوسیلو بمبنگ یودهویونو» را برنده انتخابات ریاست جمهوریی هشتم ژوئیه این کشور اعلام کرد.

خبرگزاری رسمی اندونزی (آنتارا)، گزارش داد که بر اساس نتایج نهایی و رسمی اعلام شده از سوی کمیسیون انتخابات اندونزی، «سوسیلو بامبانگ یودهویونو» موفق به کسب 8/60 درصد آرا ( 73 میلیون 874 هزار و 562 رای) شده و بدین ترتیب برای دومین بار به عنوان رئیس جمهوری این کشور برگزیده شده است.

بنابر اعلام کمیسیون انتخابات اندونزی، همچنین خانم مگاواتی سوگارنو، رهبر اپوزیسیون این کشور نیز  موفق به کسب 7/26 درصد آرا شده ضمن آنکه «یوسف کالا»، دیگر رقیب یودهویونو نیز 4/12 درصد آراء را از آن خود کرده است.

نتایج رسمی انتخابات ریاست جمهوری اندونزی در حالی اعلام شد که نمایندگان خانم «مگاواتی سوکارنو»، اصلی ترین رقیب یودهویونو، در کمیسیون انتخابات این کشور بلافاصله این نتایج را رد کرده و دولت را به تقلب گسترده در حین و بعد از برگزاری انتخابات متهم کرد.

هم چنین «یوسف کالا»، دیگر رقیب انتخاباتی یودهویونو نیز روز گذشته پس از انتشار نتایج تقریبا نهایی اعلام شده از سوی کمیسیون انتخابات این کشور به طور رسمی اعلام کرد که وی نتایج بدست آمده را قبول نداشته و آنرا به چالش خواهد کشید.

نکته مهم این است که یوسف کالا قبل از این نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری این کشور را پذیرفته و پیروزی یودهویونو را تایید کرده بود، اما به دنبال حوادث اخیر در این کشور و بویژه پس از اظهارات یودهویونو مبنی بر دست داشتن رقبای انتخاباتی وی در بمب گذاری های هفته گذشته این کشور، وی نیز به صف مخالفان رئیس جمهوری منتخب این کشور پیوست.

با اینحال هنوز مشخص نیست که آیا «یوسف کالا»، که در زمان حاضر سمت معاونت رئیس جمهوری را بر عهده دارد، در به چالش کشیدن نتایج انتخابات با خانم «مگاواتی سوکارنو» همراه خواهد شد، یانه؟

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|