Saturday, 18 July 2015
02 April 2023
دانشجویان ستاره‌دار در مجلس

«دیداردانشجویان ستاره دار با نمایندگان مجلس»

2009 October 13

رادیو کوچه

روز گذشته تعدادی از دانشجویان ستاره‌دار با حضور در مجلس شورای اسلامی  با برخی از نمایندگان مجلس دیدار کردند و خواستار پیگیری  مشکل محرومیت از تحصیل‌شان شدند.

دانشجویان ستاره‌‌دار با حضور در راهروهای مجلس  ضمن تشریح روند ستاره‌دار شدنشان برای حاج بابایی  و ابوترابی،  دو عضو هیئت رییسه مجلس، خواستار حل مشکلشان و ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد شدند.

20091013-setare dar-koocheh

هم‌چنین دانشجویان ستاره‌دار در مقطع کارشناسی ارشد که علی‌رغم کسب رتبه‌های ممتاز از حق اولیه ادامه تحصیل محروم شده‌اند، طی گفت‌گو با دکتر احمد توکلی، رییس مرکز پژوهش‌های مجلس، از وی خواستند که جهت استیفای حق همه دانشجویان ستاره‌دار اقدام کند. توکلی نیز به دانشجویان ستاره‌دار وعده داد تا حدی که بتواند این مسئله را پیگری می‌کند.

هم‌چنین، دانشجویان ستاره‌دار با حضور در کمیسیون آموزش و تحقیقات با دکتر عباسپور رییس و دکتر نصیری عضو این کمیسیون دیدار کردند. دانشجویان محروم از حق تحصیل در کنکور کارشناسی ارشد سال 88، ضمن ارایه اسامی بیش از 20 تن از دانشجویان ستاره دار امسال و 58 تن از دانشجویان ستاره دار سال‌های گذشته در دانشگاه های سراسری و آزاد  از کمیسیون آموزش مجلس خواستند که مانع اعمال تبعیض سیاسی و آپارتاید آموزشی توسط دولت و دانشگاه آزاد و محرومیت دانشجویان منتقد دولت از حق اولیه تحصیل شوند.

اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز ضمن کسب اطلاع از پیگیری‌های دانشجویان ستاره دار قول دادند که برای دفاع از حق تحصیل دانشجویان ستاره‌دار از همه نهادهای مربوط پیگیری کنند.

این گزارش حاکیست دانشجویان ستاره دار امسال طی نامه‌ای خطاب به علی لاریجانی رییس مجلس از وی خواستند که نسبت به این اقدام غیر قانونی و غیر شرعی وزارت علوم و دانشگاه آزاد واکنش نشان داده و  جهت ادامه  تحصیل همه دانشجویان ستاره‌دار و آزادی مجید دری ، ضیا نبوی و پیمان عارف دانشجویان محروم از تحصیل زندانی اقدام کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: