Saturday, 18 July 2015
22 October 2020
میرحسین موسوی:

«سه‌میلیون دانش‌جوی ایرانی، بزرگ‌ترین سرمایه جنبش‌سبز»

2010 November 21

خبر / رادیو کوچه

روز شنبه ۲۹ آبان، میرحسین موسوی، یکی از رهبران مخالفان دولت جمهوری اسلامی، در پیامی کتبی به دانش‌جویان، نسبت به احتمال بروز شورش‌های کور پس از اجرای قانون هدف‌مند کردن یارانه‌ها و انتصاب آن به «جنبش سبز» هشدار داده است.

آقای موسوی در این پیام نوشت که حذف تدریجی یارانه‌ها در شرایطی که «سیاست‌های من درآوردی و فساد عمیق» اقتصاد ایران را بیمار کرده، خسارت بار است و مسوولان نظامی و انتظامی این کشور هم به صراحت از نگرانی خود نسبت به واکنش‌های احتمالی مردم و «سو‌استفاده دشمنان خارجی و مخالفان داخلی» سخن می‌گویند.

او از مسوولان حکومت پرسیده است: «اگر به راستی بر این حقایق آگاهید و نظر کارشناسان را می‌شنوید که متفق‌اند اجرای این طرح به شکلی که شما تهیه کرده و اجرا می‌کنید، جز خسارت‌های مادی و انسانی و تشدید بی‌عدالتی دست‌آوردی در بر ندارد، چرا این همه اصرار بر چشم بستن به نظرات اقتصاددان‌های برجسته کشور و نمایندگان مجلس دارید؟»

هشدار در مورد احتمال آشوب ساختگی، انتقاد تلویحی از شیوه مدیریت آیت‌اله خامنه‌ای و آینده جنبش اعتراضی ایران از دیگر موضوعاتی که در متن اصلی در پیام آقای موسوی به آن اشاره شده است

هم‌چنین آقای موسوی با اشاره به یکی از مانورهای پلیس تهران که در آن تعدادی از ماموران پلیس را با لباس‌های مبدل به شکل معترضان انتخاباتی در آورده بودند، در مورد احتمال ایجاد «آشوب‌های ساختگی» پس از اجرای قانون هدف‌مند کردن یارانه‌ها و نسبت دادن آن به هوادران جنبش اعتراضی موسوم به «جنبش سبز» هشدار داده است.

او انتشار تصاویری را به یاد آورده است که ماموران حکومتی را در حال صدمه زدن به اتومبیل‌ها و شکستن شیشه‌های خانه‌های مسکونی در جریان اعتراضات سال گذشته نشان می‌داد، در حالی که بعد از آن  حکومت معترضان انتخاباتی را به دست داشتن در این تخریب‌ها متهم کرد.

هم‌چنین آقای موسوی در پیام خود در آستانه آذرماه و به مناسبت نزدیک شدن روز دانش‌جو، سه میلیون دانش‌جوی ایرانی را بزرگ‌ترین سرمایه جنبش سبز دانسته است.

لازم به ذکر است بسیاری از مسوولان جمهوری اسلامی در هفته‌های اخیر از احتمال بروز «فتنه اقتصادی»، کارشکنی مخالفان دولت در جریان حذف تدریجی یارانه‌ها و قصد آن‌ها برای «سو‌استفاده» از نارضایتی احتمالی ناشی از اجرای این طرح سخن گفته‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,