Saturday, 18 July 2015
27 October 2020
مهدی هاشمی:

«هدف از احضار من، تضعیف پدر مظلومم است»

2010 November 21

خبر / رادیو کوچه

روز شنبه ۲۰ نوامبر، مهدی هاشمی، فرزند آیت‌اله هاشمی رفسنجانی رییس مجلس خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت نظام، طی نامه‌ای به غلام‌حسین محسنی اژه‌ای گفته است هر بار احتمال بازگشت او به کشور جدی می‌شود شانتاژهای سیاسی در داخل افزایش می‌یابد.

به گزارش بی‌بی‌سی، مهدی هاشمی در این نامه که در تعدادی از وب سایت‌های خبری از جمله آفتاب منتشر شده، خطاب به غلام‌حسین محسنی اژه‌ای، دادستان کل و سخن‌گوی قوه قضاییه، گفته است که هم اکنون در دانش‌گاه آکسفورد مشغول نگارش پایان نامه دکترای خود است، اما اگر شرط‌های او که مهم‌ترین آن‌ها دادگاه مستقل و مصون از تحمیل‌های نیروهای امنیتی است، تامین شود آماده حضور در دادگاه است.

مهدی هاشمی جریان حاکم را متهم کرده که در صدد تضعیف آیت‌اله هاشمی رفسنجانی است. او در نامه‌اش نوشته است: «هر بار که احتمال مراجعت این‌جانب قوی شده است، شاهد اوج این شانتاژها بوده‌ایم و این خود نشان این است که این جریان دستش خالی است و مایل به برقراری این محکمه نیست و بی‌شک هدف این‌ها شخص این‌جانب نیست، بلکه هدف پدر مظلوم من است.»

وی در این نامه با اشاره به اظهارات محسنی اژه‌ای و برخی دیگر از مسوولان جمهوری اسلامی درباره احضارش گفت: «خودتان می‌دانید که احضاریه مورد اشاره شما همان‌گونه که وکیل این‌جانب اعلان کرده، قانونی صادر نشده، گویا فقط برای اعلان و انجام وظیفه بوده. زیرا در آن اسم متهم و اسم پدر غلط نوشته شده، اگر منظور شما احضار این‌جانب بوده. و ثانین اتهام ذکر نشده و ثالثن احضاریه به شعبه بازپرسی در گلوبندک صادر شده که وجود ندارد.»

لازم به ذکر است آیت‌اله جنتی، دبیر شورای نگهبان ایران هفته پیش بدون نام بردن از مهدی هاشمی، خواهان برخورد با آن دسته از مخالفان دولت شده که به گفته او در حوادث سال گذشته ایران دست داشتند و هنوز بازداشت نشده‌اند.

هم‌چنین وی اظهار داشت: «اگر چنین افرادی به کشور باز‌گشتند، باید سریعن دستگیر شوند.»

بیشتر بخوانید:

«تکذیب رسیدگی به پرونده‌ی مهدی هاشمی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,