Saturday, 18 July 2015
30 October 2020
پس از دو ماه وقفه درشمارش آرا،

«اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی افغانستان»

2010 November 24

خبر / رادیو کوچه

روز چهارشنبه، کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان نتایج نهایی انتخابات پارلمانی بحث برانگیز این کشور را پس از دو ماه شمارش و بررسی آرا اعلام کرده است.

به گزارش بی‌بی‌سی، فضل احمد‌ معنوی، رییس این کمیسیون روز چهارشنبه ۲۴ نوامبر، در یک نشست خبری، با اعلام نتایج نهایی انتخابات ۲۷ شهریور مجلس، گفت که اعلام این نتایج براساس تصمیم‌های کمیسیون شکایات انتخاباتی صورت می‌گیرد و اختیار نقض و استیناف خواهی از این تصمیم‌ها را ندارد.

آقای معنوی در مورد روند رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی اظهار داشت: «باور ما این است که آن‌ها (کمیسیون شکایات انتخاباتی) کارهای خود را مطابق به قانون انجام داده‌اند».

فضل احمد معنوی انتقاد از کارکرد کمیسیون انتخابات را رد کرد و گفت که این کمیسیون مغایر قانون عمل نکرده و در اقدامات خود ملاحظات سیاسی و قومی را به هیچ صورت در نظر نداشته است.

به گفته او، به دلیل جلوگیری از هر گونه جهت‌گیری‌های قومی و زبانی، هفت عضو کمیسیون انتخابات از همه اقوام بزرگ افغانستان برگزیده شده‌اند و آن‌ها در تصمیم‌گیری‌های خود اختیارات مساوی دارند.

لازم به اشاره است رییس کمیسیون انتخابات هر‌گونه معامله و تخلف پولی در انتخابات و نحوه راه‌یابی به مجلس را به شدت رد کرد و ادعای ابراز شده در این مورد را اهانتی به افغانستان خواند.

بیشتر بخوانید:

«اگر پنج تا هفت میلیون شرکت کنند یک موفقیت است»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,