Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
سوت

«امید ناامید شد»

2010 November 24

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

تیم فوتبال امید ایران با شکست مقابل ژاپن از راه‌یابی به فینال بازی‌های آسیایی گوانگجو بازماند. تیم امید ایران در همان ابتدای بازی تسلط خود را نشان داد و در دقیقه 6 روی پاس به موقع «کریم انصاری‌فرد»، «آرش افشین» موفق شد دروازه ژاپن را باز کند. بعد از این گل بازی‌کنان ژاپن روی دروازه ایران فشار آوردند و در دقیقه 38 دروازه «رحمتی» را باز کردند. بازی‌کنان تیم ژاپن نیمه دوم را با چهره‌ای کاملن هجومی آغاز کردند. تلاش ژاپنی‌ها سرانجام در دقیقه 60 نتیجه داد و بازی‌کن ژاپنی درحالی که چهار مدافع ایران را در اطراف خود داشت دروازه ایران را باز کرد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

بازی‌کنان ایران در دقیقه 74 توانستند توسط کریم انصاری‌فرد به گل برسند، اما کمک داور در حالی که این مهاجم در آفساید نبود گل را مردود اعلام کرد. شاگردان پیروانی که در دقایق ابتدایی نیمه دوم بازی ناهماهنگی داشتند در دقایق پایانی مسابقه بازی به‌تری را از خود نشان دادند اما تلاش‌ها بی‌فایده بود. ایران با شکست در این دیدار نتوانست به فینال راه پیدا کند و راهی دیدار رده‌بندی شد.

مربی تیم فوتبال امید ایران با تاکید بر این‌که تیمش مستحق شکست برابر ژاپن نبوده است، گفت: «از عمل‌کرد بازی‌کنان تیم راضی هستم ولی برخی اشتباهات در خط دفاعی باعث شد دیدار مقابل ژاپن را واگذار کنیم.» امیرحسین پیروانی گفت: «ما بازی را خوب شروع کردیم و حتا در همان دقایق ابتدایی بازی به گل رسیدیم اما ناخودآگاه تیم عقب کشید و دو هافبک میانی ما به خط دفاع نزدیک شدند و این امر باعث شد تا ژاپن حملات بیش‌تری را تدارک ببیند و در همان نیمه اول گل تساوی را دریافت کنیم.» پیروانی افزود: «در نیمه دوم شرایط تیمی ما به‌تر شد و فوتبال قابل قبولی را ارایه دادیم اما بازهم روی اشتباه خط دفاعی گل دوم را دریافت کردیم. در حالی‌که بارها به بازی‌کنان خط دفاعی روی توپ‌های عمقی تذکر داده بودیم.»

وی اضافه کرد: «پس از دریافت گل دوم تغییر تاکتیک دادیم و با چند جابه‌جایی و به‌کارگیری سه مهاجم نبض بازی را در دست گرفتیم. به‌طوری که از دقیقه 60 تا 90 کاملن تیم ژاپن را به لاک دفاعی فرو بردیم به‌طوری که تیم ژاپن هرگز در بازی‌های گذشته این چنین تحت فشار قرار نگرفته بود.» مربی تیم امید افزود: «در 20 دقیقه پایانی چندین موقعیت مناسب گل‌زنی به دست آوردیم که با بی‌دقتی آن‌ها را از دست دادیم. ضمن این‌که گل انصاری‌فرد هم می‌توانست آفساید نباشد که داور آن را آفساید گرفت.» پیروانی یادآور شد: «غیبت سینا عشوری در عمل‌کرد خط هافبک ما هم بسیار تاثیرگذار بود و در اختیار نداشتن این بازی‌کنان در چنین بازی حساسی برای ما گران تمام شد.» وی با بیان این‌که باید بپذیریم فوتبال ژاپن پیش‌رفت کرده و به یکی از قدرت‌های آسیا تبدیل شده است، اظهار داشت: «تیم ژاپن پیش از بازی‌های آسیایی نزدیک به 8 ماه در اردوی آماده‌سازی بوده و نزدیک به 40 بازی تدارکاتی انجام داده و کاملن مشخص بود که آن‌ها هماهنگ‌تر از ما هستند ولی فوتبالی که در نیمه دوم ارایه دادیم مشخص شد که فاصله ما با آن‌ها زیاد نیست.»

مربی تیم امید در مورد عمل‌کرد این تیم در بازی‌های آسیایی تصریح کرد: «البته کارشناسان باید نظر بدهند که با توجه به تدارکاتی که برای تیم انجام شد، آیا نتایج قابل قبول بود یا نه؟ به هرحال ما در دوران آماده‌سازی با مشکلاتی روبه‌رو بودیم ولی این دلیل نمی‌شود که این گونه مسایل را در نتیجه‌گیری تیم نادیده بگیریم.» پیروانی در خصوص حضور در دیدار رده‌بندی گفت: «این بازی تمام شد و حالا باید دوباره شروع کنیم تا خود را برای بازی رده‌بندی آماده کنیم‌. به هرحال همه تیم تلاش و زحمت خود را کشید تا به‌ترین عمل‌کرد را در بازی‌های آسیایی داشته باشد و امیدوارم با کسب مدال برنز بتوانیم نتیجه زحماتمان را بگیریم‌.» وی در پایان خاطرنشان کرد: «باید دلایل این شکست را در نشست کادر فنی بررسی کنیم و ببینیم در چه بخشی ضعف داشتیم که باعث شد مقابل ژاپن شکست بخوریم. ولی قطعن این پایان کار تیم امید نیست و باید خودمان را برای میدان‌های بزرگ‌تر و سخت‌تر آماده کنیم. هرچند شاید این بازی‌ها پایان کارکادر فنی تیم امید باشد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,