Saturday, 18 July 2015
21 October 2020
رییس بسیج جمهوری اسلامی:

«دعا کنیم که هر روز تحریم‌ها بیش‌تر شود»

2010 November 25

خبر / رادیو کوچه

روز چهارشنبه، محمدرضا نقدی، رییس سازمان بسیج مستضعفین جمهوری اسلامی اظهار داشت: «خدا را شکر می‌کنم که ایران در تحریم است. دعا کنیم که هر روز تحریم‌ها بیش‌تر شود.»

به گزارش ایرنا، آقای نقدی با تاکید بر تاثیر تحریم‌ها بر تقویت فعالیت‌های تولیدی داخلی افزود: «اگر دانش‌گاه‌های کشورمان از نظر علمی به پیش‌رفت‌های بالایی برسند، این تحریم‌ها به نفع ما خواهد بود.»

از سویی دیگر مقام‌های جمهوری اسلامی تاکنون در مورد تاثیر تحریم‌های بین‌المللی بر وضعیت کشور، مواضع متفاوتی را اتخاذ کرده‌اند.

محمود احمدی‌نژاد، در گذشته بارها تحریم‌های بین‌المللی را کم تاثیر بر وضعیت اقتصادی کشور دانسته و حتا این تحریم‌ها را به نیش پشه و قطع‌نامه‌های شورای امنیت علیه تهران را به کاغذپاره تشبیه کرده است.

این در حالی است آیت‌اله‌ هاشمی رفسنجانی رییس مجلس خبرگان، از جمله مقام‌هایی بوده که در این مورد دیدگاهی متفاوت با رییس جمهوری اسلامی داشته و حتا دو ماه پیش، از همه مسوولان خواسته است که تحریم‌ها را شوخی نگیرند.

در همین ارتباط، آیت‌اله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، چندی پیش در سخنانی در جمع فعالان اقتصادی تاکید کرد که ایران بدون تردید تحریم‌ها را دور می‌زند و ناکام می‌گذارد.

لازم به اشاره است رابرت گیتس وزیر دفاع آمریکا، چندی پیش بیان داشت که تحریم‌های وضع شده علیه ایران ممکن است باعث ایجاد شکاف میان محمود احمدی‌نژاد و آیت‌اله خامنه‌ای شده باشد.

بیشتر بخوانید:

«احمدی‌نژاد به آیت‌اله خامنه‌ای اطلاعات غلط می‌دهد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,