Saturday, 18 July 2015
23 September 2021
در پاسخ به مهدی کلهر معصومه طاهری موسوی می گوید:

«من هنوز همسر توام»

2009 October 15

رادیوکوچه

همسر مهدی کلهر مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهوری ایران در واکنش به اظهارات وی مبنی بر جداشدن از ایشان و انتصاب وی به گروهی خاص با ارسال توضیحاتی تمامی این سخنان را ردکرد.

مهدی کلهر پیش از این در واکنش به خبر درخواست پناهندگی دخترش از کشور آلمان، در مصاحبه با خبرگزاری‌ها عنوان کرده‌بود که به دلیل مخالفت همسرش با احمدی‌نژاد، سال‌هاست که از وی جدا‌شده است و دخترش که حدود 26 تا 27 سال سن دارد، با مادرش زندگی می کند.

20091015-news-kalhor

به گزارش خبرگزاری‌مهر، معصومه طاهری موسوی با ارسال توضیحاتی درخصوص مطالب منتشره درگفت‌و گوی این خبرگزاری با مهدی کلهر، از این خبرگزاری درخواست‌کرده تا نسبت به انتشار آن اقدام کند.

وی در این جوابیه آورده‌است: «اینجانب معصومه طاهری موسوی، همسر دایمی و قانونی ایشان به دلیل کذب محض‌بودن مواردی که به این‌جانب مربوط می‌شود ضمن مستند‌کردن اظهاراتم به مدارک  پیوست، آمادگی دارم طی مصاحبه‌ای مشابه و یا ضمن حضور در خبرگزاری اصل مدارک را نیز جهت روشن شدن افزون‌تر اذهان عمومی ارایه نمایم.

1- آقای مهدی کلهر درمصاحبه فوق اظهارنمودند: ازهمسرم جدا شده‌ام و حتی سال 1384 را ذکر کرده‌اند. لازم به ذکراست براساس شناسامه، سند ازدواج و هم سکنایی (خانه‌ای که درحال حاضر درآن زندگی می‌کنم و در مالکیت ایشان است) تا امروز در این لحظه هیچ‌گونه طلاقی براساس قوانین خانواده میان ما وقوع نیافته‌است و علاوه بر مدارک مستند فوق، براساس تایید کتبی واحد امور کارکنان سازمان صدا و سیما هم‌چنان تحت تفکل نام‌برده هستم.

2- این‌که در بخشی از مصاحبه فرموده‌اند: «جدایی ما به دلیل مسایل سیاسی و … بوده» اگرچه ایشان خروجشان از خانه را دلیل جدایی و طلاق‌ می‌دانند، لکن درمورد بخش دوم سخنانشان دررابطه با گرایش‌های خاص سیاسی و … باید متذکر شوم: اینجانب مدت 22 سال است که کارمند رسمی دایم در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می‌باشم و درحال حاضر به عنوان کارشناس ارشد آموزش در این سازمان دولتی خدمت می‌نمایم و کم‌ترین حرکت‌های سیاسی کارمندان از نگاه تیزبین مسوولان ذیربط این مجموعه حساس دور نمی‌ماند و تا امروز هیچ‌گونه رفتاری که سخنان ایشان را تاییدنماید در پرونده‌ام وجود‌نداشته ضمن این‌که پس از اخذ درجه دکترا و حتی در دوره دانشجویی دکتری به عنوان مدرس (از 1384تاکنون) در بخش تخصصی خبر به شاغلین سازمان صدا و سیما در زمینه‌هایی مانند مسایل سیاسی، جغرافیای سیاسی و ژئوپلتیک و خبر مکررا تدریس نموده‌ام و کم‌ترین مشکلی در این رابطه تا کنون نبوده. چگونه ایشان با وجود غیبت بیش از یک سالشان از خانه، پی به ضدیت این‌جانب با جناب رئیس‌جمهور برده‌اند؟ چگونه بدون ارایه مدرک مستند به خود اجازه می‌دهند این‌گونه مرا متهم نمایند ضمن اینکه مدت 2 سال است در دانشکده صدا و سیما نیز به امر تدریس دانشجویان اشتغال دارم.

جالب این‌که با توجه به سابقه پژوهشی و نگارش مقالات متعدد (حدود 130 مقاله چاپ شده در مطبوعات مختلف) در چهاردهمین جشنواره مطبوعات مقام دوم را در رابطه با مقاله سیاسی خارجی کسب نمودم و درحضور رئیس‌جمهور و وزیر ارشاد وقت، جایزه‌ای دریافت‌داشتم که خبر آن هم‌چنان در اینترنت موجود است.

3- در سال 1382 به دریافت کد مدرسی از دانشگاه علمی کاربردی وبا تایید وزیرعلوم وقت نایل آمدم که تا امروز با این سازمان علمی در‌زمینه تدریس هم‌کاری مستمر‌دارم و از اساتید مورد‌تایید این مجموعه علمی می‌باشم.

4- سال 1387 رساله دکترای این‌جانب باعنوان «جغرافیا و استراتژی ملی‌ایران باتاکید بر استراتژی سیاسی» توسط سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح به چاپ رسیده که هم‌اکنون در مراکز خرید کتاب قابل رویت و مشاهده‌است و سال گذشته نسخه‌ای از آن را برای رئیس‌جمهور محترم ارسال داشتم.

5- به سبب طولانی شدن کلام از عضویتم در مجامع علمی بین‌المللی مانند موسسه ابرار معاصر تهران، عضویت در هیئت نویسندگان همشهری دیپلماتیک (1384)، فعالیت مداوم با همایش‌های بین‌المللی وزارت امور‌خارجه (خلیخ فارس و قفقاز)، موسسه ژئوپلتیک ایران و …. صرف‌نظر می‌نمایم وتنها به این نکته بسنده می‌نمایم که این‌جانب خود را فردی فرهنگی و دانشگاهی می‌دانم و همواره مسایل سیاسی را از بعد آکادمیک می‌نگرم و هیچ‌گونه گرایش سیاسی به جناح ویا گروهی خاص‌ندارم، مقالاتم در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، هم‌چنین چگونگی حضورم در مجامع علمی و دانشگاهی تاییدی بر این مداست.

البته متاسفم از این‌که مشاور محترم رئیس‌جمهور به جای قبول برخی از اشتباهات و کوتاهی خود در خانواده سعی وافر دارند با مصاحبه های متعدد اصل فوق را مستتر نمایند.

6- آقای کلهر در بخشی از مصاحبه خود از مقطع 1384 ( شروع ریاست‌جمهوری آقای احمدی‌نژاد) و جدایی ما صحبت کرده‌اند، درحالی‌که اواخر سال 1386 که ایشان دچار‌ مشکل قلبی شدند و در بیمارستان شریعتی تهران بستری گردیدند نامه موافقت عمل جراحی قلب باز ایشان را این‌جانب امضا و اعلام موافقت به‌عنوان همسر نمودم و درحال حاضر امضای فوق در پرونده بیمارستان وجود دارد. ضمن این‌که بسیاری از دولت‌مردان، مشاوران و وزرا ضمن عیادت از نام‌برده، بنده را درحال انجام وظیفه مراقبت و کمک به پرستاری درکنار تخت ایشان درICU این بیمارستان رویت فرموده‌اند و بخشی از عیادت‌کنندگان هم در خانه فعلی که زندگی می‌کنم به دیدار ایشان آمدند. بنابراین ما چگونه از یکدیگر جدا بودیم؟

علاوه براین ما به‌عنوان والدین در تابستان 1386 دو دخترمان (شفق و سحر) را به سلامتی به خانه بخت فرستادیم و مراسمی جهت هر دو در تالار پذیرایی نهاد ریاست جمهوری بسیار خوب و خوش برگزارکردیم چگونه هیچ‌کدام از اقوام، میهمانان و … حتی دخترانمان از جدایی ما مطلع نشدند؟!

7- آقای کلهر در اواخر سال 1386 جهت این‌جانب اقدام به دریافت گذرنامه و ثبت محضری زوجیت نمود، چگونه درصورت جدا‌بودن قانونی این امر میسر است؟ ( به شماره 13045798 مورخ 1386.12.12)

آقای کلهر در مصاحبه‌ای دیگر از سفر طولانی اخیر من و دخترشان نرگس سخن گفته‌اند. چگونه درحالی که موظفم هر روز در اداره کارت حضور و غیاب خود را مکتوب نمایم ساکن خارج از ایران هستم و یا بوده‌ام؟ مدارک حضورم در بخش معاونت آموزش و پژوهش صدا و سیما و جدول تدریس‌هایم درمراکز علمی نشانه حضور مستمرم در این سال‌ها در ایران است به همین‌گونه درمورد دخترم نرگس به این دلیل که ایشان تا همین یک‌ماه قبل در کسوت دانشجویی، ملزم به حضور در کلاس‌های درس بوده و این‌که ما دو نفر درخارج از کشور به سر برده‌ایم کذب محض است. (مدارک حضور ما دو نفر در سازمان صدا و سیما و موسسه آموزشی کمال الملک نوشهر) موجود و قابل رویت است.

در پایان متاسفم از اینکه آقای مهدی کلهر نه به عنوان همسری که پیمان ازدواجمان در مهرماه 1353 انعقاد یافت و یا نه به این عنوان که مادر سه فرزندش هستم و سال‌هایی طولانی همواره مدافع و حامی سرسختش بودم ( به شهادت تمامی آن‌هایی که ما را می‌شناسند) بلکه با این گلایه‌مندی که افرادی در مقام ایشان باید الگوی مثبت و شاخصی جهت دیگران به خصوص قشر جوان جامعه باشند سخنانم را به پایان می‌برم و به عنوان فردی فرهنگی و دانشگاهی از دولت‌مردان که در رده‌های آقای کلهر هستند تقاضا می‌نمایم با هیچ توجیه و دلیلی خود را از واقعیات و حقایق دور نکنند و تلخی موقت قبول اشتباه را هرگز با شیرینی اگر چه گذرا لکن کاذب معامله نفرمایند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: