Saturday, 18 July 2015
20 October 2020
ادامه روند آلودگی هوای تهران،

«روزهای آخرهفته در تهران تعطیل اعلام شده است»

2010 November 29

رادیو کوچه

دولت جمهوری اسلامی، برای سومین بار طی روزهای اخیر ادرات و مدارس را به دلیل تشدید آلودگی هوا در تهران، شهر ری و شمیرانات به مدت دو روز تعطیل اعلام کرد.

بر اساس تصمیم هیت دولت چهارشنبه و پنج‌شنبه این هفته به دلیل تشدید آلودگی هوای تهران کلیه ادرات دولتی و مدارس نه فقط در تهران، بلکه در شهرری و شمیرانات تعطیل خواهند بود.

اکنون بیش از یک هفته است که آلودگی هوای تهران با عبور از مرز هشدار هم‌چنان در وضعیت اضطراری است. دولت برای پیش‌گیری از مسمومیت‌های ناشی از آلودگی هوا و بروز عارضه‌های قلبی و تنفسی طی یکی دو نوبت با تعطیلی مدارس و ادارات دولتی موافقت کرد.

در آخرین تصمیم خود، دولت هم‌چنین خواستار تعطیل شدن ادارات و مدارس یک ساعت پیش از وقت مقرر شد و سازمان آموزش و پرورش استان تهران به مدارس استان توصیه کرد که زنگ‌های تفریح و ورزش را لغو کنند.

وزیر بهداشت مرضیه وحید‌دستجردی نیز روز گذشته خاطرنشان کرد در نتیجه تشدید آلودگی هوای تهران بیماری‌های تنفسی 30 درصد افزایش یافته است. وزیر بهداشت به کودکان و افراد سال‌مند و بیماران ریوی هشدار داده است که از تردد در سطح شهر خودداری کنند. وزیر بهداشت هم‌چنین ابراز امیدواری کرده است که با تدابیر اتخاذ شده از سوی دولت تا حدودی از آلودگی هوا کاسته شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,