Saturday, 18 July 2015
21 October 2020
یک مقام قضایی خبر داد:

«صدور قرار‌مجرمیت برای بیست متهم پرونده کوی دانش‌گاه تهران»

2010 November 29

خبر / رادیو کوچه

روز یک‌شنبه یک مقام قضایی از صدور قرار برای بیست متهم دیگر پرونده کوی دانش‌گاه تهران خبر داد و اظهار داشت به زودی پرونده این افراد به با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال می‌شود.

به گزاش ایسنا، یک مقام مسوول در سازمان قضایی نیروهای مسلح که از ذکر نامش خودداری کرده است، عنوان کرد که برای بیست نفر دیگر از حوادث کوی دانش‌گاه تهران قرار مجرمیت صادر شده است.

دادگاه رسیدگی به پرونده حمله به کوی دانش‌گاه تهران از روز سه‌شنبه 13 مهر در سازمان قضایی نیروهای مسلح آغاز و به گفته این مقام قضایی نیروهای مسلح، تاکنون حدود ده جلسه از محاکمه 27 متهم پرونده حوادث کوی دانش‌گاه برگزار شده است.

لازم به اشاره است در شام‌گاه روز ۲۴ تیر ۱۳۸۸ و تنها یک روز پس از اعلام نتایج انتخابات دور دهم ریاست جمهوری ایران، گروهی از ماموران انتظامی و افراد موسوم به لباس شخصی با حمله به کوی دانش‌گاه تهران (واقع در منطقه امیرآباد شمالی) به ضرب و جرح دانش‌جویان معترض به نتایج انتخابات پرداختند و بسیاری از آن‌ها را بازداشت کردند.

در این میان، هیت حقیقت یابی متشکل از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران، مامور شده بود که تا به وقایع کوی دانش‌گاه و بازداشت‌گاه کهریزک رسیدگی کند.

در گزارش هیت ویژه تحقیق مجلس، نقش سعید مرتضوی (دادستان وقت تهران) و فرمانده وقت پلیس تهران در شکل‌گیری حوادث بازداشت‌گاه کهریزک مورد توجه قرار گرفته بود، اما به نقش پلیس و نیروهای امنیتی در حمله به کوی دانش‌گاه تهران اشاره نشده بود.

از سوی دیگر آیت‌اله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، پس از این واقعه و حوادث بازداشت‌گاه کهریزک اظهار داشته: «همه افرادی که در این حوادث دچار آسیب شده‌اند، بدانند نظام، تصمیم بر مجامله و گذشت ندارد و همان گونه که با افرادی که صریحن با نظام مقابله می‌کنند، از موضع قانون و حق برخورد می‌کند، اگر کار بد و جنایتی انجام شده باشد، با عوامل این اقدامات نیز از موضع قانون و حق، برخورد خواهد شد.»

بیشتر بخوانید:

«پرونده مرتضوی در دادسرای کارکنان دولت»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,