Saturday, 18 July 2015
21 January 2021
محمد مصطفایی:

«آقای محمدخانی اگر شهلا اعدام شود تو یک قاتل خواهی بود»

2010 December 01

محمد مصطفایی

منبع: وب‌سایت مدافع / وب‌سایت شخصی محمد مصطفایی

چند ساعت بیش تر نمانده تا زنی که سال‌ها در گوشه زندان اوین دربدری و زجر کشیده به پای چوبه لعنتی دار رفته و جان بی‌گناهش از بدن گرفته شود. چشم به هم زنیم این زمان کوتاه هم‌چون 9 سالی که بر شهلا جاهد گذشت می‌گذرد. اما در این لحظه کوتاه آخرین امیدها را نیز به کار خواهیم بست تا شهلا جاهد هم‌چون هزاران بی‌گناهی که هر ماه به پای چوبه لعنتی دار می‌روند از مرگ نجات یابد.

این بار سخنم با ناصر محمدخانی است و به او در چند ساعت مانده به اعدام این زن زجر کشیده می‌گویم: آقای ناصر محمدخانی تو خود می‌دانی که اگر شهلا جاهد اعدام شود قاتل خواهی بود قاتل زنی که معلوم نیست قاتل است یا خیر. اما دلایل و مدارک بسیاری وجود دارد که نشان می‌دهد شهلا جاهد قاتل لاله سحرخیزان نیست.

آقای ناصر محمد‌خانی شما فوتبالیست معروف، محبوب و مشهوری بوده‌اید و همین مشهوریت شما بوده است که پای شهلا جاهد را به پای چوبه دار کشاند. و حال بر شماست که بر محبوبیت خود بیافزایید و  به هر نحو ممکن جلوی اجرای حکم شهلا را بگیرید. یا خانواده مقتول را مجاب کنید که شهلا را اعدام نکنند و یا مرد و مردانه خود یا وکیل خود را به اجرای احکام برسانید و حقیقت را عنوان نمایید.

آقای ناصر محمد‌خانی تمام درهای رسیدگی قضایی به روی شهلا جاهد به یک دفعه بسته شده است. در این زمان ناهنجار سیستم دولتی جمهوری اسلامی، هر از چند گاهی نیاز است تا برای به رخ کشیدن  قدرت افراد مشهور و بی‌گناهی اعدام شوند و امروز قرعه به نام شهلا جاهد افتاده است که شما وی را قاتل معرفی کرده‌اید و او قاتل نیست. بروید و مرد و مردانه جلوی اجرای حکم اعدام را بگیرید.

آقای ناصر محمد‌خانی التماس می‌نمایم که نگذارید یک انسان اعدام شود. انسانی که 9 سال کابوس مرگ دید. زجر کشید و شداید بسیاری را در زندان تحمل کرد. او را اعدام نکنید.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=y72T8k9lwec&feature=player_embedded[/youtube]

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۱۳ Comments


 1. Omid5
  1

  مسلماً شهلا جاهد مجرم است و باید به مجازات برسد ولی امیدوارم که مجازات اعدام چه برای مردان و چه برای زنان از ایران رخت بربندد. و فقط اینطور نباشد که مجازات اعدام برای زنان اجرا نشود و فقط پای مردان به چوبه دار باز شود.


  1. Parisa sh
   2

   Lotfan commente 3 ro bekhoonid


  2. ali
   3

   ببخشید این مسلمن رو شما از کجا استنباط کردید زمانی که هاشمی شاهرودی دستور بررسی مجدد پرونده رو داد و در زمان ایشون حکم تعلیق شد و کلی شبهه هم مطرح شد بعد از هشت نه سال کش و قوس بعد از دو تا انفجار مشکوک بعد از اعدام نشدن سکینه محمدی آشتیانی به هیچ وجه شما شائبه ی این رو نمیدید که جمهوری اسلامی بنا به نسق کشی و زهر چشم گرفتن شاید داشته باشه و دلیل اعدام بیشتر سیاسی بوده تا حقوق و قانونی . شهلا جاهد شاید وجه المصالحه ای شده برای دولتی که دو هفته ی متوالی هر هفته سه روزشو تعطیل کرده و سایت ویکی لیکس یه سری اسنادی منتشر کرده که دوستان که تا دیروز براش کف میزدن حالا ساکت شدن و میگن این توطئه ی آمریکاست.

   مخالفت با ادعدام یه مقوله است خشنتر و بدترش قصاصه که جان یک انسان نه توسط قانون بلکه توسط کسی که ولی دم خونده میشه گرفته میشه یا بخشیده میشه در هیچ نظام قضایی دنیا جنین رسمی وجود نداره مگر در دوران باستان و استناد هم به آیه ای از قرآن است که آن هم محل شبه است.

   فارغ از تناسب جرم و مجازات و وقوع قتل توسط خانم جاهد به دو نکته اشاره میکنم در پرونده ی ایشون گزارش پزشک قانونی تعداد ۳۷ ضربه داده شده که توسط مردی زده شده و ایشون در بازسازی صحنه سه ضربه عنوان میکنند در همان گزارش آثار تجاوز محرز شده و این موارد توسط وکیل متهم هم ابراز شده است. جالب اینکه مامورین حرسات سازمان اب از خانم جاهد در آگاهی بازجویی کرده اند.

   امید خان همچین خیلی هم مسلم نیست پسر خوب چرا که چند تا قاضی گفتند کار این خانم هست و چند قاضی دیگر گفتند کار این خانم نیست. و در نهایت به رئیس قوه قضاییه واگذار کردند که رئیس قوه قضاییه قبلی دستور توقیف داده اما رئیس قوه فعلی دستور اعدام داده است.

   این روایت رسمی که با این دلایل و داستان شهلا جاهد به پای چوبه ی دار فرستاده شد
   http://mashreghnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=17535

   این هم روایت اولین افسر پرونده و ایرادات پرونده که چرا شهلا جاهد پرونده اش ناقص و مبهم بوده است
   http://www.rahesabz.net/story/28094/


 2. پسر شجاع
  4

  شهلا جاهد چه مجرم اصلی باشد چه نباشد دستگاه قضایی فعلی حاکم در ایران شایستگی ماجرای مجازات او رانداردو شهلا باید در یک دادگاه عادل و بیطرف با حضور وکلای کارکشته و هیئت منصفه محاکمه شود


 3. Setareh
  5

  این هم از تبعات صیغه ، باز آقایان حکومتی دم از فعل حلال وسیره پیامبران بزنند


 4. hamed
  6

  “هیچکس چون جزیره تنها و پیوسته به خود نیست؛
  هرکس بخشی از یک قاره و قطره ای از اقیانوس است؛
  اگر زمانی دریا خشکی را بشوید،
  اروپا پاره کوچکی از آن بیش نخواهد بود، تا چه رسد دماغه ای
  و چنین است برای سرای تو و دوستان تو؛
  مرگ هر انسانی از جان من می کاهد، چه من در بشریت درآمیخته ام؛
  پس کس مفرست تا بدانی ناقوس در عزای که به صدا درآمده است؛
  این ناقوس مرگ تواست.” «جان دن»


 5. مهران
  7

  اعدام راه حل نیست، مشکلی است که بر مشکل قبلی افزوده می شود. بیایید برای حذف مجازات اعدام متحد شویم.


 6. Parisa sh
  8

  آقای امید ۵! میشه لطفا بفرمایید چطور به این نتیجه قایم رسیدید که شهلا جاهد “مسلما” مجرمه؟!؟!؟


 7. mina
  9

  shahla nabayd edam shavad balkeh bayad be habseh abad mahkom mishod ta bejayeh dardeh edam zajr bekeshad chon on did ke naser zannn daraddd.


 8. Dr.Ali-Reza Assar
  10

  Marg bar jomhurieh JE……i.


 9. Dr.Ali-Reza Assar
  11

  Marge man roozi fara khahad resid,
  dar bahari porshoor,
  ya zemestani ghobar aloodo door,
  ya khazani khali az faryado shoore.

  har ensani mordanist, amma marge ensanhaye bigonah be daste jalladane SEYD…. ,besyar ziba tar az mordan dar bastare bimarist. khoone Shala Jahed va digar bigonahane koshteh shodeh be daste regime zaleme ….., harekate melate Iran ra baraye sarnegoonie regime soraat va ghovat khahad bakhshid.
  MARG BAR ……


 10. khamosh
  12

  akhe chera chera bayad in chenin ensanha ra kosht ma be khaste khodemon be in donya nayamadeim ke be khaste ensanha az donya beravim pas bana bar in chera bayad to kare khoda vand dekhalat kard onvaght ma mosalmona migim barekat nadarim hamin chizas dige to oropa hich ensani ro be hich dalili nemikoshan onvaght biya bebin che ziba zendegi mikonan marg bar ak……


 11. Dr.Ali-Reza Assar
  13

  Doostane aziz, man ra bebakhshid; agar midanestam ke ba MARG BAR JOMHURIEH Es….. mokhalefid aslan payam nemigozashtam.
  Dr.Ali-Reza Assar

  رادیو کوچه:
  با احترام
  رادیو کوچه نه مخالف و نه موافق با چیزی است . رعایت برخی موارد در ادبیات این رادیو از قواعد کار آن است .
  در رادیو کوچه هیچ کامنتی حذف نمی شود لذا مجبور به رعایت برخی موارد هستیم تا بتوانیم تمام کامنت ها را منتشر کنیم.