Saturday, 18 July 2015
29 October 2020
رییس جمهوری مصر:

«‌مسوولان جمهوری اسلامی دروغ‌گو هستند»

2010 December 02

خبر / رادیو کوچه

بر اساس اسنادی که ویکی‌لیکس منتشر کرده است سفیر آمریکا در مصر در پیام‌هایی که از قاهره برای واشنگتن فرستاده بود با اشاره به اختلافات بین مصر و ایران اظهار داشته حسنی مبارک به شدت از جمهوری اسلامی ایران متنفر و مسوولان جمهوری اسلامی را دروغ‌گو خطاب کرده است.

بر اساس این اسناد که روزچهارشنبه در روزنامه اسراییلی یدعوت احرنوت منتشرشده است مبارک همیشه تاکید کرده ایرانی‌ها دروغ می‌گویند و تلاش می‌کنند امنیت مصر و منطقه را برهم بزنند.

در یکی از این پیام ها آمده بود که رییس جمهوری مصر در دیدار با جورج میچل فرستاده ویژه باراک اوباما در خاورمیانه بیان داشته تا زمانی که هیچ سخنی از ایرانی‌ها را باور نداشته باشید مصر با گفت‌وگوهای شما و ایران مخالفتی ندارد.

هم‌چنین سفیر آمریکا گفته بود‌: «مصر قطعن ایران را در درازمدت برای خود خطری بزرگ می‌داند.»

از سوی دیگر بر اساس پیام‌های سفارت آمریکا در قاهره حسنی مبارک سوری‌ها و قطری‌ها را چاپلوسان ایران می‌داند و اعتقاد دارد این دو کشور خود را فریب می‌دهند.

لازم به اشاره است اسنادی که ویکی‌لیکس منتشرکرده است در فوریه سال 2009 پیش از سفر هیلاری کلینتون به قاهره توسط سفیر این کشور برای وزارت خارجه آمریکا فرستاده شده بود و مارگارت اسکوبی در این پیام‌ها سرفصل روابط دو کشور و موضع مصر نسبت به برخی مسایل را گزارش کرده بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , , ,