Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
سوت

«ارتش سرخ زانو زد»

2010 December 02

محمدرضا/ رادیوکوچه

mohamadreza@koochehmail.com

پرسپولیس امیدوار بود که با پیروزی مقابل سپاهان و تساوی احتمالی ذوب‌آهن در هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال به صدر جدول برسد. اما نه تنها این رویای آن‌ها به واقعیت نپیوست که بازی‌کنان این تیم در ورزش‌گاه آزادی و در تهران مقابل تماشاگران‌شان تحقیر شدند. این در حالی بود که ذوب‌آهن در اصفهان مقابل نفت تهران به پیروزی رسید تا یک بار دیگر در صدر بنشیند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

به گزارش ایلنا، پرسپولیس در نیمه اول با تساوی یک – یک رسیده بود. پرسپولیسی‌ها که بازی را به‌تر از حریف اصفهانی آغاز کرده بودند، دقیقه 30 با ضربه «تیاگو» به گل رسیدند. اما بعد‌ از آن «ابراهیم توره» بود که بازی را به تساوی کشاند.

برخلاف نیمه اول، سپاهان بود که در نیمه دوم بازی را در دست گرفت. حملات پی‌درپی آن‌ها یک پنالتی در پی داشت. دقیقه 66 بود که ابراهیم توره در فراری که کرده بود از «مجتبا شیری» یک پنالتی گرفت. در حالی که پرسپولیسی‌ها معتقد بودند که خطا بیرون از محوطه جریمه اتفاق افتاده است، اما «محسن‌ قهرمانی» با استناد به کمک داورش صحنه را پنالتی تشخیص داد. «هادی عقیلی» هم این موقعیت را به گل تبدیل کرد. اما این پایان این بازی نبود. «خسرو حیدری» هم دقیقه 73 سپاهان را به گل سوم رساند. قهرمانی در دقیقه 85 هم یک پنالتی دیگر گرفت تا «رضا عنایتی» گل چهارم سپاهان را به ثمر برساند.

«امیر قلعه‌نویی»، سرمربی سپاهان بعد از پیروزی پرگل تیمش مقابل پرسپولیس مدعی شد که اگر داور پنالتی هم نمی‌گرفت، سپاهان می‌توانست پرسپولیس را شکست دهد.

به گزارش ایلنا، قلعه‌نویی در شروع کنفرانس خبری بعد از بازی گفت: «‌بازی خوبی بود، پرسپولیس یک تیم تاکتیکی است که با‌ آمدن آقای دایی هم متحول شده است، اما ما هم توانستیم یک بازی تاکتیکی انجام بدهیم و سه امتیاز بازی را گرفتیم.»

با این حال او قبول کرد که سپاهان شروع خوبی در این بازی نداشت: «شروع خوبی نداشتیم و شاید تحت‌تاثیر جو بازی قرار گرفته بودیم. از طرفی به خاطر تعطیلی بازی‌ها کمی ناهماهنگ بودیم اما بعد از گل پرسپولیس شرایط تیم خوب شد و توانستیم گل مساوی را بزنیم. حتا ما می‌توانستیم نیمه اول را ببریم اما حقیقی که به نظر من امروز روز خیلی خوبی داشت، اجازه این کار را نداد.»

قلعه‌نویی معتقد بود که دو تیم بازی خوبی را انجام دادند: «‌بازی این دو تیم همیشه خوب و زیبا است، من جدای از نتیجه تاکید می‌کنم که بازی امروز هم جذاب و زیبا بود. ما حتا قبل از پنالتی اول هم می‌توانستیم در جریان بازی گل بزنیم که مهاجمانمان موقعیت‌ها را از دست دادند.»

او درباره داوری هم توضیح داد: «دوستانی که بازی را از تلویزیون دیده بودند، اعتقاد داشتند که هر دو پنالتی درست بوده است. حتا در پنالتی اول به نظر من باید مدافع پرسپولیس اخراج می‌شد که این اتفاق نیفتاد.»

قلعه‌نویی درپاسخ به این که مظلومی ادعا کرده است، مدارکی دارد که نشان می‌دهد جلسه قلعه‌نویی و فتح‌اله‌زاده‌ درباره استقلال بوده است، گفت: «خدا کند مظلومی هر مدرکی که دارد، رو کند. من اگر قصد داشتم به استقلال بیایم، همان اول فصل که همه ایران بسیج شده بودند، می‌آمدم. این مسایل و حرف‌ها فوتبال ما را عقب می‌اندازد. بعضی‌ها می‌گویند چرا روی نیمکت تیم امید یک غیر‌فوتبالی نشسته، اما با این حرف‌ها می‌بینیم که فوتبالی‌ها همه با هم بد هستند و این باعث می‌شود فوتبال ضرر کند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,