Saturday, 18 July 2015
24 November 2020
عصر سه‌شنبه 16 آذر

«برگزاری روز دانش‌جو در دانشگاه سیستان»

2010 December 08

خبر/ رادیو کوچه

مراسم گرامی‌داشت روز دانشجو عصر سه شنبه 16 آذر در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.

بنا به گزارش های رسیده، این تجمع در سکوت کامل برگزار گردیده و با وجود اعمال فشار بسیار بر فعال‌های دانش‌جویی، با استقبال گسترده دانش‌جویان مواجه شد. در این مراسم دانش‌جویان پلاکاردهایی از درگذشتگان دانشجویی هم‌چون، امیر جوادی‌فر، محسن روح الامینی، کیانوش آسا و دانشجویان دربند از جمله، مجید توکلی، بهاره هدایت، مرتضی سیمیاری و دیگر کشته‌شدگان و زندانیان دانش‌جویی را به همراه داشتند.

هم‌چنین دانشجویان با روشن کردن شمع، یاد و خاطره 16 آذر را گرامی داشتند.

در انتهای تجمع، بیانیه پایانی توسط یکی از فعال‌های دانش‌جویی خوانده شد که مطالبات حداقلی دانشجویان را در 4 بند ذکر نمود.

در این بیانیه آزادی بی‌قید و شرط تمام فعال‌های سیاسی زندانی، به خصوص دانشجویان زندانی که در روندی کاملن غیرقانونی، غیر عادلانه و خودسرانه بازداشت و روانه زندان شده‌اند، لغو احکام  ممنوعیت از تحصیل چند صد دانشجو در دانشگاه‌های سراسر کشور و هم‌چنین ابطال احکام غیر عادلانه و مغرضانه و استقلال کامل دانشگاه و واگذاری اختیارات حراست و کمیته انضباطی دانشگاه به دانشگاهیان و عدم دخالت نیروهای امنیتی در امور دانشگاه هم‌چنین ایجاد فضای باز سیاسی در دانشگاه‌های سراسر کشور و لغو تعلیق انجمن اسلامی واقعی و نه جعلی، با عنوان مطالبات دانش‌جویی عنوان شده است.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=o8fPLHIdv9E[/youtube]

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,