Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
سوت

«شلیک غیرمستقیم قطبی به کاشانی و دایی»

2010 December 08

محمدرضا / رادیوکوچه

mohamadreza@koochehmail.com

بنا بر پیشنهاد «افشین قطبی» سرمربی تیم ملی و تایید کمیته فنی فدراسیون فوتبال، «کریم باقری» به عنوان نماینده کمیته فنی در تیم ملی انتخاب شد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در جریان جلسه کمیته فنی فدراسیون فوتبال که صبح دیروز برگزار شد، افشین قطبی با بیان این مطلب که کریم باقری در تیم ملی بزرگ‌سالان می‌تواند به لحاظ اخلاقی‌، فنی و مقبولیت نقش بسیار موثری داشته باشد، درخواست کرد او به کادر فنی اضافه شود. این موضوع با موافقت حاضرین مواجه شد و کمیته فنی تایید کرد کریم باقری به عنوان نماینده کمیته فنی در تیم ملی بزرگ‌سالان،با قطبی تا پایان جام ملت‌های آسیا هم‌راهی کند.

این تصمیم در حالی اتخاذ شد که کریم باقری به دلیل نیمکت‌نشینی در بازی‌های اخیر پرسپولیس، از این تیم کناره‌گیری کرده و به‌زودی یک بازی خداحافظی برای او برگزار خواهد شد. خود باقری بعد از این جلسه به خبرنگاران حاضر در فدراسیون فوتبال گفت: «من همان‌طور که اعلام کرده‌ام علاقه‌ای به مربی‌گری ندارم، به همین دلیل در تیم ملی هم روی نیمکت نمی‌نشینم و خواهشم این است که رسانه‌ها با عنوان مربی تیم ملی از من یاد نکنند. قطبی به من گفت که کنارش باشم و من هم پذیرفتم به عنوان مشاور در کنار تیم باشم.»

باقری در پاسخ به این سوال که می‌گویند به خاطر نیمکت‌نشینی از پرسپولیس رفته‌اید، گفت: «طبیعی است که دوست داشتم برای پرسپولیس بازی کنم تا جایی که صلاح دیدند از من استفاده کردند و من هم برای تیم بازی کردم ولی وقتی دیدم نمی‌توانم به پرسپولیس کمک کنم از این تیم جدا شدم.»

افشین قطبی در زمانی که مربی پرسپولیس بود رابطه خوبی با کریم باقری داشت. در آن مقطع بزرگ‌ترین حامی قطبی در میان بازی‌کنان،کریم باقری بود که در برخی مواقع مقابل جنجال‌سازی بازی‌کنانی نظیر «شیث رضایی» و «نیکبخت واحدی» نیز می‌ایستاد. بی‌تردید این موضوع نمی‌تواند به تصمیم اخیر قطبی بی‌ارتباط باشد. از طرفی رابطه قطبی با «علی دایی» و «حبیب کاشانی» به‌خاطر انتقادات تند آن‌ها از او خیلی خوب نیست و در شرایطی که باقری نیز از این دو نفر جدا شده، اقدام قطبی می‌تواند نوعی تسویه‌حساب با آن‌ها تلقی شود.

خود او البته در مورد این تصمیمش گفت: «خیلی خوش‌حالم اعلام کنم که کریم باقری در جام ملت‌ها در کنار ما خواهد بود و او سمت مشاور فنی کادر فنی را بر عهده خواهد داشت. او با توجه به تجربه و شخصیتی که دارد مورد احترام همه مردم ایران است و می‌تواند در جام ملت‌های آسیا به من و تیم ملی کمک کند. او در بازی با برزیل هم از فوتبال خداحافظی کرد و ما باید شخصیت چنین افرادی را همواره بزرگ نگه داریم. از فدراسیون فوتبال هم بسیار متشکرم که این گزینه را پذیرفت و قبول کرد که کریم مشاور فنی ما باشد.»

قطبی: باقری با توجه به تجربه و شخصیتی که دارد مورد احترام همه مردم ایران است و می‌تواند در جام ملت‌های آسیا به من و تیم ملی کمک کند

وی با بیان این که باقری در تمرین‌ها حضور خواهد داشت و بازی‌های تیم ملی را از بالا تماشا خواهد کرد، گفت: «او در تمرینات کنار ما خواهد بود و پس از تماشای بازی‌های تیم ملی نکات مورد نظرش را به من و اعضای کادر فنی ارایه خواهد کرد. به هر حال ما باید در کنار این‌که می‌خواهیم در جام ملت‌ها نتیجه بگیریم، از این مسابقه‌ها به عنوان فرصتی مناسب برای بالارفتن تجربه و توان‌مندی‌های فوتبال ایران استفاده کنیم و حضور برخی از اعضای کمیته فنی در این مسابقه‌ها می‌تواند در آینده به فوتبال ایران کمک کند. خوش‌بختانه کفاشیان این پیشنهاد را پذیرفت و قرار شد که شرایط فراهم شود.»

در ادامه جلسه «علی کفاشیان» ضمن ابراز خرسندی از این تصمیم اعلام کرد که فدراسیون فوتبال آمادگی تهیه شرایط برای حضور نمایندگان دیگر کمیته فنی در جام ملت‌های آسیا و ارایه مشاوره به افشین قطبی را دارد و این‌که امیدوار است «امیر قلعه‌نویی»‌، «منصور ابراهیم‌زاده» و «غلام‌حسین پیروانی» در زمینه تیم ملی بزرگ‌سالان به افشین قطبی مشاوره داده و زمینه ساز موفقیت این تیم در جام ملت‌های آسیا شوند.

پیش از این در جام جهانی 2010 در آفریقای جنوبی، «فابیو کاپلو»، سرمربی تیم ملی انگلیس از «دیوید بکام» که هنوز کفش‌هایش را آویزان نکرده بود، خواست به عنوان مشاور کنار دست او بنشیند. کریم باقری می‌گوید روی نیمکت تیم ملی ایران نخواهد نشست با این حال به نظر می‌رسد نقشی که قطبی برای او در نظر گرفته همان نقشی است که کاپلو به بکام داده بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,