Saturday, 18 July 2015
31 October 2020
به مناسبت روز دانش‌جو،

«دانش‌جو نه بمیرد، نه ذلت بپذیرد»

2010 December 08

مطلب‌هایی که در این بخش تارنمای رادیو کوچه منتشر می‌شود یا انتخاب دبیر روز سایت و یا پیشنهاد دوستان رادیو است که می‌تواند از هر گروه یا دسته و یا مرامی باشد. نظر‌های مطرح شده در این بخش الزامن نظر رادیو کوچه نیست. اگر نقد و نظری بر نوشته‌های این بخش دارید می‌توانید برای ما ارسال کنید.

منبع: معمای مردان رقصان

به نظرم آدم تا جایی که راه داره نباید برای آرمانش خود رو به کشتن بده، چون روزی می‌رسه که دشمنانش به اسم او با آرمانش ازدواج می‌کنند و بچه‌هاش رو اون طوری که خودشون می‌خواهند بار می‌آورند.

اگر روزی هم کشته شد، بهتره که خاکستری هم از پیکرش باقی نمونه تا هم جایی را اشغال نکرده باشه و هم از مدفنش مقبره و دکانی درست نشه.

نمی‌دونم افلاطون بود یا سقراط که متنی نمی‌نوشت، چون اعتقاد داشت کلمات مرده‌اند و امکان انتقال جان سخنانش را ندارند و تا زنده بود سخن‌رانی را بر نوشتن ترجیح می‌داد پس بهتره آدم اگه برای آرمانی نیز کشته شد وصیتی هم نکنه.

زارعی مدیر کل حراست و خواجه سروی معاون وزارت علوم و اعضا‌ تشکل‌های دانش‌جویی ساخته جمهوری اسلامی در گرامی‌داشت کشته‌شدگان ۱۶ آذر، کامران دانش‌جو نیز به دلیل حضور در تور استانی هیت دولت در اراک از شرکت در مراسم باز‌ماند.

امروز یاد و خاطره احمد قندچی، مصطفا بزرگ‌نیا و آذر شریعت‌رضوی از سوی وزارت علوم و تشکل‌های دانش‌جویی ساخته جمهوری اسلامی بر سر آرام‌گاه‌شان گرامی داشته شد و بر سر مزارشان سنگ‌های قبر نوساخته‌ای را با نمادهایی از این صالحین پرده‌برداری کردند.

جنبش دانش‌جویان جهان اسلام‌، بسیج دانش‌جویی دانش‌گاه پیام نور‌، جامعه اسلامی دانش‌جویان، جنبش عدالت‌خواه ‌دانش‌جویی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌جویان مستقل یاد آنان را دست مایه بصیرت خویش کردند و مراتب ارادت‌شان را فریاد زدند، از استعمار گفتند و استبداد را وانهادند.

آنان یاد سه دانش‌جوی جان‌باخته‌ای را گرامی داشتند که دو تن‌شان هوادار حزب توده ایران بودند و آن دیگری هوادار جبهه ملی.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,