Saturday, 18 July 2015
23 October 2020
پس از پایان دوران محکومیت،

«آزادی علی تاجرنیا، عضو جبهه مشارکت»

2010 December 09

خبر / رادیو کوچه

روز چهارشنبه، علی تاجرنیا، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت، بعد از گذراندن دوره محکومیت یک ساله‌اش از زندان اوین تهران آزاد شده است.

آقای تاجرنیا که از مسوولان ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی در انتخابات اخیر ریاست جمهوری بود، در دادگاه بدوی به ۶ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به یک سال حبس تعزیری کاهش یافت.

علی تاجرنیا روز ۲۹ خرداد ۱۳۸۸ – یک هفته بعد از انتخابات – دستگیر شد و در آبان ماه همان سال، بعد از ۱۴۰ روز بازداشت، با وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

آقای تاجرنیا در اواسط اردیبهشت سال ۱۳۸۹ برای گذراندن باقی دوران محکومیتش به زندان اوین احضار شد و تا روز ۱۷ آذر در زندان بود.

علی تاجرنیا نماینده مردم مشهد در مجلس ششم و دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بود و پس از آن در دولت محمد خاتمی، مشاور وزیر بهداشت و درمان شد.

لازم به اشاره است او هم‌چنین عضویت در شورای عمومی و مرکزی دفتر تحکیم وحدت را در کارنامه فعالیت‌های سیاسی خود دارد و در حال حاضر متخصص دندان‌پزشکی و عضو هیت مدیره انجمن دندان‌پزشکان ایران است.

در حال حاضر محسن میردامادی، دبیرکل دفتر تحکیم وحدت و مصطفا تاج‌زاده، داود سلیمانی و محسن امین‌زاده، از اعضای شورای مرکزی این حزب، کماکان در زندان هستند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,