Saturday, 18 July 2015
01 December 2020
در پی بلاتکلیفی وضعیت پرونده،

«اعتصاب غذای خشک عضو هیت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد»

2010 December 11

خبر / رادیو کوچه

رضا شهابی، زندانی عقیدتی و عضو هیت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران از روز شنبه ۱۳ آذر ماه در بند ۲۰۹ زندان اوین دست به اعتصاب خشک زده است.

به گزارش کمپین بین‌المللی حقوق بشر، زهره رضایی، همسر آقای شهابی اظهار داشت وی در وضعیت حادی به سر می‌برد و گفته است که تا زمانی که تکلیفش روشن نشود به این اعتصاب ادامه خواهد داد.

رضا شهابی ۲۲ خرداد ماه امسال در محل کارش بازداشت شد و ۴۰ روز را در بند انفرادی بود اما تا این زمان جرم او مشخص نشده است. او به دلیل فعالیت‌های صنفی خود چهار سال پیش نیز از کار اخراج شده است.

زهره رضایی با اظهار این‌که علی‌رغم تلاش‌های وکیلش اما هنوز او موفق به دست‌رسی و خواندن پرونده همسرش نشده است، گفت: «‌فقط می‌خواهم که زودتر تکلیف پرونده همسرم روشن شود و آزاد و به خانواده‌اش برگردد. انتظار دارم که همان طور که رضا شهابی حتا در زمانی که دیگر از کار اخراج شده بود اما از حقوق هم صنف‌های خود دفاع می‌کرد حالا آن‌ها هم از او و وضعیتش دفاع کنند و پشتش را خالی نگذارند.»

لازم به اشاره است درحال حاضر به غیر از رضا شهابی، منصور اسانلو و سعید ابوترابیان از دیگر فعالان کارگری شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در بند هستند.

بیشتر بخوانید:

«بی‌خبری از وضعیت ترابیان و شهابی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,