Saturday, 18 July 2015
24 October 2020
وزیر دفاع اسراییل:

«در خصوص حمله نظامی به ایران نظر نمی‌دهم»

2010 December 13

خبر / رادیو کوچه

روز یک‌شنبه، ایهود باراک وزیر دفاع اسراییل در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی عنوان کرد مقابله با برنامه اتمی ایران هم‌چنان در «مرحله دیپلماسی» است و تشدید تحریم‌ها می‌تواند سیاست اتمی تهران را تغییر دهد.

وی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان گفت که معتقد است تحریم‌های شدید و هدف‌مند می‌تواند ایران را وادار به تفکر مجددی در روی‌کرد اتمی خود کند.

اظهارات آقای باراک در حالی مطرح می‌شود که گروه 1+5 در مذاکرات اخیر ژنو که با حضور هیتی از جمهوری اسلامی برگزار شد، توافق کرد که گفت‌وگوهای اتمی با تهران اواخر ژانویه در استانبول ادامه پیدا کند.

اختلاف اصلی دو طرف ادامه غنی‌سازی اورانیم است که ایران همواره تاکید کرده حق قانونی خود می‌داند و حاضر به توقف آن نیست.

ایهود باراک در پاسخ به این سوال که آیا اسراییل به ایران حمله نظامی خواهد کرد گفت: «من فکر نمی‌کنم ما باید به این سوال‌ها جواب بدهیم.»

وی گفت اسراییل هم‌چون هر کشور دیگری در هر قاره دیگر حق دفاع از خود را دارد و باید بتواند در امنیت و بدون هراس زندگی کند.

لازم به اشاره است بر اساس برخی مدارک محرمانه دولت آمریکا که اخیرن توسط ویکی‌لیکس منتشر شده مقام‌های آمریکایی گفته‌اند اسراییل می‌تواند به تاسیسات اتمی ایران حمله کند اما معلوم نیست که این عملیات موفقیت‌آمیز باشد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,