Saturday, 18 July 2015
28 October 2020

«پرستویی: ترجیح می‌دهم که کار نکنم»

2010 December 14

این خبر در بخش شایعه رادیو کوچه قرار دارد و رادیو کوچه صحت و سقم آن را تایید نمی‌کند.

منبع: پارس توریسم

محمد تاجیک‌: پرویز پرستویی  بازیگر مشهور سینمای ایران بار دیگر در اظهار نظری تند و تیز از ابتذال در سینمای ایران انتقاد کرده است‌.

چند هفته پیش که با آقای پرستویی صحبت می‌کردم دل بسیار پری از وضعیت برخی فیلم‌های مبتذل فعلی داشت قصدم آن بود که حرف‌های آقای پرستویی را به نوعی انعکاس دهم ولی نگران بودم که این انعکاس دادن باعث ایجاد حواشی برای او شود‌.

ولی امروز خبر گزاری فارس گزارش داده که پرویز پرستویی در جلسه شورای فرهنگ عمومی مازندران گفته سینمای ایرانی به سمتی می‌رود که در شان فرهنگ ایرانی و اسلامی نیست و در این وضعیت او ترجیح می‌دهد که  کار نکند‌.

به اعتقاد پرستویی در سینمای ما موضوع‌‌ها با عنوان گل‌پری‌جون دیده می‌شود تا موضوعات دم دستی تلویزیون.

پرستویی که به گفته خودش مدت‌هاست فقط فیلم‌نامه می‌خواند قبلن نیز از سینمای مبتذل انتقاد کرده بود.

او پیش از این در اظهاراتی گفته بود: «به خدا قسم برخی اوقات من از دیدن فیلم‌های روی پرده خجل می‌شوم و شرم دارم که حتا آن‌ها را ببینم‌.» بازیگر فیلم آژانس شیشه‌ای هم‌چنین در ادامه گفته بود: «اگر کسی برای امرار معاش و غم نان کار سطحی و نازل می‌کند، به نظر من اول مدیر ما مقصر است‌.»

پرویز پرستویی افزوده بود: «قصد ندارم ارزش کار دیگران را پایین بیاورم ولی گاهی اوقات از دیدن پلاکارد سینماها خجالت می‌کشم. الان هم که مد شده چند چهره را در فیلم و سریال خود می‌گذارند تا دخل و خرجشان را هماهنگ کنند. این آدم‌ها فقط به فکر در‌آمد‌‌زایی هستند. هیچ وقت چنین کاری را انجام نمی‌دهم و دراین فیلم‌ها بازی نمی‌کنم.»

پرستویی هم‌چنین در پاسخ به سوالی درباره حضور درفیلم‌های دفاع مقدس گفته است: «من اگر قرار باشد روزی در یک فیلم دفاع مقدس کار کنم در فیلمی بازی خواهم کرد که درباره شخصیت‌های گم‌نام وآدم‌هایی چون «بابانظر» باشد. من وقتی که کتاب «بابا نظر» را خواندم متوجه شدم که مطالب بسیاری از جنگ و دفاع مقدس را نمی‌دانم‌.»

وی دراین مصاحبه بدون این‌که نامی از فیلم خاصی ببرد گفته بود‌: «من در کاری که هیچ ارتباطی به مسایل جنگ ندارد و فقط قرار است هر جور شده مردم را بخنداند بازی نخواهم کرد.»

پرستویی افزوده بود: «اتفاقن برای بعضی از همین فیلم‌ها که حالا اسم هم نمی‌برم، پیشنهاد بازی هم داشته‌ام. اما این فیلم‌ها قرار نبود به جنگ و رزمنده‌ها خدمتی بکند. آیا نتیجه 8 سال دفاع مقدس فیلم‌هایی است که فقط باعث خنداندن مردم می‌شود؟ شما بیایید حرف این فیلم‌ها را با نگاه آدم‌هایی مثل بابانظر مقایسه کنید. بابانظر با 118 ترکش در بدنش از ابتدا تا انتهای جنگ حضور داشت و با این وضعیت کارهای بسیار بزرگی انجام داد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,