Saturday, 18 July 2015
20 October 2020
از سوی آیت‌اله بیات زنجانی مطرح شد

«درخواست شکستن اعتصاب ستوده»

2010 December 17

خبر/ رادیو کوچه

آیت‌اله بیات زنجانی طی تماس تلفنی از خانواده نسرین ستوده دل‌جویی کرد و از نسرین ستوده خواست تا به خاطر سلامتی‌اش اعتصاب خود را بشکند.

به گزارش تارنمای مدرسه فمینیستی، رضا خندان، همسر نسرین ستوده در مورد این تماس تلفنی گفت: «آیت‌اله بیات زنجانی که از قم تماس گرفتند از من خواستند که پیام ایشان را به خانم ستوده بدهم و بگویم که سلامت ایشان برای جامعه ما مهم‌تر است و از این رو از ایشان بخواهید که به اعتصاب غذایش پایان بدهد.»

نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال جنبش زنان، روز 13 اردیبهشت ماه بازداشت و از آن زمان در سلول انفرادی بند 209 زندان اوین بسر می‌برد. او در طی بازداشت خود 3 بار دست به اعتصاب غذا زده است که یک بار آن اعتصاب غذای خشک بودکه به مدت 9 روز ادامه داشت. وی از روز 15 آذرماه اعتصاب غذای خشک خود را از سر گرفته است.

دادگاه نسرین ستوده ۲۴ آبان ماه، در شعبه ٢۶ دادگاه انقلاب، به ریاست قاضی پیرعباسی و با تفهیم اتهامات «اقدام علیه امنیت ملی»، «تبلیغ علیه نظام» و «عضویت در کانون مدافعان حقوق بشر» برگزار شد.

این درحالی است که اکنون نیز اتهام جدیدی بر او وارد شده و بر اساس ابلاغیه کتبی جدید، وی روز ۶ دی ماه در دادگاه محاکمه خواهد شد.

رضا‌خندان گفته است: «از عنوان دقیق اتهام جدید خبر ندارم اما اطلاع دارم که این اتهام در خصوص عدم رعایت حجاب رسمی در فیلم سخنرانی او است که در پی ممانعت از خروج وی از کشور برای شرکت در مراسم اهدای جایزه‌ی حقوق بشر ایتالیا پخش شد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,