Saturday, 18 July 2015
30 October 2020
درخواست میرحسین موسوی از زندانیان سیاسی

«به اعتصاب غذای خود پایان دهید»

2010 December 17

خبر/ رادیو کوچه

میرحسین موسوی، در پیام کوتاه خود به 5 زندانی سیاسی که در اعتصاب غذا به سر می‌برند از تمامی آن‌ها خواست که به اعتصاب غذای خود پایان دهند.

به گزارش تارنمای«کلمه»، وی در پیام خود در روز جمعه(26 آذر)، به زندانیانی که دست به اعتصاب غذا زده‌اند از آنان خواست که به اعتصاب غذای خود پایان دهند و گفت که دل‌بستگان به آزادی و عدالت و عظمت ایران نگران سلامت آن‌ها هستند.

بنا به این گزارش، میرحسین موسوی در پیام کوتاه خود ابراز امیدواری کرده است که این انسان‌های فرهیخته با شکستن اعتصاب غذای خود در این روزهای یاد و یادآوری حماسه‌ حسینی، خانواده‌ها و همراهان جنبش سبز را از نگرانی نجات دهند.

آقای موسوی در پیام خود خطاب به این زندانیان با عنوان «دوستان و همراهان در بند، طرف‌داران آزادی و حقوق انسانی و پای‌بندان پراستقامت ارزش‌های ایرانی و اسلامی» گفته است: «ملت ایران امروز بیش از همیشه از رنج‌ها و فداکاری‌های شما آگاه است. پیام ایستادگی شما را نسیم سبز آگاهی، دهن به دهن و سینه به سینه به همه‌جای ایران عزیز رسانده است.»

در بخش دیگری از این پیام آمده است:«امروز دوست‌داران ملت می‌دانند در این راه زنان و مردانی دلیر آماده‌اند که تا آخرین نفس مقاومت کنند تا هم‌چنان، امید برای تحقق زندگی شایسته برای مردم زنده بماند.»

نسرین ستوده، محمد نوری‌زاد، غلامحسین عرشی، رضا شهابی و آرش صادقی زندانیانی هستند که در اعتصاب غذا به سر می‌برند و وضعیت جسمی آن‌ها وخیم گزارش شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,