Saturday, 18 July 2015
29 March 2023
پس از اظهارنظر در خصوص طرح هدف‌مندسازی یارانه‌ها،

«بازداشت عضو هیت دبیران کانون نویسندگان ایران»

2010 December 20

خبر / رادیو کوچه

فریبرز رییس‌دانا، عضو هیت دبیران کانون نویسندگان ایران و استاد اقتصاد، در اولین ساعت‌های روز یک‌شنبه ٢٨ آذرماه در منزلش توسط ماموران امنیتی بازداشت شده است.

به گزارش کانون نویسندگان ایران در تبعید، ماموران امنیتی تمامی وسایل ارتباطی رییس‌دانا (به ویژه کامپیوتر دستی و سی‌دی‌های حاوی نوشته‌های او) را با خود برده‌اند. دستگیری وی در پی یک گفت‌وگوی تلویزیونی و انتقاد از«هدف‌مند کردن کردن یارانه‌ها» صورت گرفته است.

آقای رییس‌دانا در این اظهار نظر عنوان کرد: «… من می‌دانم که (دولت) چند هدف دارد. یکی این‌که بگذارد این پرداخت‌های نقدی تبخیر شود و در زیر تابش تورم و به تدریج از بین برود. بعد هم گروه‌های خودی را تشخیص بدهد و بیاورد این نقدینه‌ها را بگذارد در کف دست‌شان و از طرف دیگر هم از شر هزینه‌های بودجه خلاص شود و بتواند بودجه را به سمت خریدهای تسلیحاتی یا خریدهای دیگری که دارد، هدایت کند.» او هم‌چنین گفت که «دولت‌های قبلی هم سعی داشتند که یارانه‌ها را حذف کنند، اما هیچ‌کدام مثل محمود احمدی‌نژاد حمایت ارتش و سپاه و نیروهای نظامی را نداشتند.»

این بازداشت در حالی صورت گرفته است که درجریان اجرای طرح «هدف‌مندسازی یارانه‌ها»، فرمانده نیروی انتظامی و دیگر مسوولان دولتی بارها گفته بودند که با «فتنه‌گران اقتصادی» برخورد خواهد شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,