Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
حمایت از حبیباله لطیفی،

«هان مردمان روزگار قبیحی است، روز روشن جان عزیزانمان را می‌گیرند»

2010 December 25

کمیته دانشجویی حزب دمکرات کردستان روز جمعه و پس از اعلام حکم اعدام حبیب‌اله لطیفى فعال دانش‌جویی به دستور دادگاه انقلاب بیانیه‌ای را صادر و در آن به حمایت از این فعال پرداخته است.

متن این بیانیه در زیر آمده است:

هم‌وطنان گرامی،

بنا به اظهارات آقاى صالح نیکبخت وکیل مدافع حبیب‌اله لطیفى قراراست بامداد روز یک‌شنبه این دانش‌جوى زندانى کرد به اتهام محاربه و اقدام علیه امنیت ملى اعدام گردد. این در حالی است که آقاى لطیفى اتهامات وارده را به شدت تکذیب نموده و حتا بنا به گفته آقاى نیکبخت دست‌گاه‌هاى امنیتى نتوانسته‌اند شواهدى دال بر مشارکت نام‌برده درهر گونه اقدام مسلحانه یا بمب‌گذارى ارایه دهند. جرم وى تنها آزادی‌خواهى و دفاع از حقوق بشر است.

بر همه عیان است که رژیم حاکم بر ایران از خون جوانان آزادی‌خواه تغذیه می‌کند، حاکمیت جمهوری اسلامی به بهانه‌های واهی برای تغذیه‌ی داخلی به عناوینی چون محارب با خدا، ضد انقلاب و …غیره متوسل می‌شود و هر حرکت آزادی‌خواهانه را اقدام علیه امنیت ملى قلمداد می‌نماید. هر روز از فتنه سخن می‌گویند، هر روز داستان توطئه را تکرار می‌کنند و…، بر این حساب ما همه فتنه‌گریم و حبیب هم از نوع ماست. پس باید به یارى هم‌نوعمان بشتابیم که ساعاتى بیش فرصت نیست. اگر همه همت کنیم شاید بتوانیم چوب لای چرخ ماشین اعدام بگذاریم، در غیر این صورت همین فردا و پس فردا به سراغ تک تک ما مى‌آیند، همان‌گونه که به سراغ هزاران نفر از بهترین‌هایمان رفتند.

لذا از تمامى دانش‌جویان، روشن‌فکران، فعالین حقوق بشر، شخصیات، احزاب و سازمان‌هاى سیاسى و مدنى، روزنامه‌نگاران و همه شهروندان می‌خواهیم در اندک فرصت باقى مانده به هر نحو ممکن به این اقدام ضد بشرى جمهورى اعدام اعتراض نموده و ما را در آگاهی‌رسانی در سطح داخل کشور و خارج از کشور یاری نمایند.

ما محکوم به پیروزی هستیم.

کمیته دانش‌جویی حزب دمکرات کردستان

سوم دی‌ماه 1389 خورشیدی

برابر با 24 دسامبر 2010

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,