Saturday, 18 July 2015
30 March 2023
دادستان تهران:

«جرایم چند روزنامه‌نگار بازداشتی در ایران امنیتی است»

2010 December 27

خبر / رادیو کوچه

روز یک‌شنبه، دادستان تهران اتهام چند روزنامه‌نگار بازداشت شده روزنامه شرق و هم‌چنین نازنین خسروانی، روزنامه‌نگاری که نزدیک به پنجاه روز از بازداشت او می‌گذرد را امنیتی ذکر کرده است.

به گزارش فارس، محمود جعفری‌دولت‌آبادی، دادستان تهران روز پنجم دی‌ماه اظهار داشت اتهام روزنامه‌نگاران بازداشت شده روزنامه شرق، مربوط به فعالیت‌های روزنامه‌نگاری آن‌ها نیست. او گفت این افراد دنبال اقداماتی بودند که با کار روزنامه‌نگاری آن‌ها ارتباطی نداشت.

احمد غلامی، سردبیر، فرزانه روستایی، دبیر گروه بین‌الملل، کیوان مهرگان، دبیر سرویس سیاسی و علی خدابخش، سرمایه‌گذار این روزنامه روز سه‌شنبه ۱۶ آذر (۷ دسامبر) توسط نیروهای امنیتی در محل این روزنامه بازداشت شدند.

آقای جعفری دولت آبادی گفته است این افراد به دنبال نوشتن اطلاعیه علیه نظام و تدارکات مالی بودند و پرونده آن‌ها در مرحله بررسی است.

او گفته است در این ارتباط، شش متهم وجود دارد که پنج نفر از آن‌ها در بازداشت به سر می‌برند.

هم‌چنین دادستان تهران اتهام نازنین خسروانی، روزنامه‌نگار نیز که ۱۲ آبان ماه بعد از تفتیش منزلش در تهران دستگیر شد، اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام عنوان کرده و گفته است پرونده او به زودی در دادگاه مطرح می‌شود.

نازنین خسروانی شش روز پس از دستگیری در تماس کوتاهی با مادرش اعلام کرد که در انفرادی و در بند ۲۰۹ اوین است و پس از آن تماس تا کنون هیچ اطلاعی از او در دست نیست.

لازم به ذکر است نازنین خسروانی با روزنامه های نوروز، بهار، دوران امروز، کارگزاران، سرمایه و خبرگزاری آفتاب هم‌کاری داشته و در ماه‌های گذشته با هیچ روزنامه‌ای هم‌کاری نمی‌کرد.

بیشتر بخوانید:

«بازداشت خبرنگار روزنامه شرق و روزنامه‌نگار حوزه اجتماعی»

«بازداشت نازنین خسروانی، روزنامه‌نگار»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,