Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
سوت

«تیم ملی فوتبال ایران راهی قطر شد»

2010 December 27

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

تیم ملی فوتبال ایران برای برگزاری اردوی تدارکاتی در قطر بامداد جمعه تهران را به مقصد دوحه ترک کرد. تیم ملی فوتبال ایران که برای حضور در جام ملت‌های آسیا آماده می‌شود برای برگزاری اردوی تدارکاتی در قطر، تهران را به مقصد دوحه ترک کرد. تیم ایران در این اردو سه بازی تدارکاتی خواهد داشت براین اساس هفتم‌و‌هشتم دی‌ماه مقابل تیم ملی قطر و 12 دی‌ماه با تیم ملی «آنگولا» بازی خواهد کرد. دومین مسابقه تیم ایران پشت در‌های بسته برگزار می‌شود. ملی‌پوشان 13 دی‌ماه به تهران برمی‌گردند و سه روز بعد دوباره عازم دوحه خواهند شد تا در جام ملت‌ها شرکت کنند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

اما افشین قطبى در آخرین نشست خبرى خود در ایران با تشکر از رسانه‌ها گفت: «مى‌خواهم از مردم و هواداران فوتبال در ایران تشکر کنم. در ۲۰ ماهى که من سرمربى تیم ملى بودم مردم ایران انگیزه زیادى به من دادند و من را دل‌گرم کردند. به همین خاطر تا آخرین لحظه با تمام وجود به تیم ایران کمک مى‌کنم از رسانه‌ها هم تشکر مى‌کنم که در ۲۰ ماه گذشته با مسایل و انتقادهایى که مطرح کردند به من کمک کردند که خودم و تیم ملى را قوی‌تر کنم. صادقانه بگویم انتقادهاى شما باعث شد که من تلاش کنم ضعف‌هایم را بپوشانم. رسانه‌هاى ایران خیلى باهوش هستند و مى‌توانند با ذره‌اى صداقت بیش‌تر به فوتبال ایران کمک زیادى کنند.»

وى افزود: «در روزهایى که باقى مانده باید همه یک‌صدا به فکر موفقیت تیم ملى باشیم. به فکر موفقیت فرزندان ایران باشیم تا بتوانیم پس از 34 سال که نتوانستیم قهرمان شویم افتخارآفرینى کنیم. خیلى تلاش کرده‌ایم که بازی‌کنان دعوت شده به تیم ملى از ابعاد مختلف برتر باشند. دعوت از ۲۷ بازی‌کن در میان بیش از ۵۰۰ بازی‌کن حاضر در لیگ حرفه‌اى بسیار سخت بود. اما این بازی‌کنان به هر حال در فهرست قرار گرفتند و ما پس از اردوى ۱۱ روزه ۲۳ نفر را انتخاب مى‌کنیم. در ۱۹ روز باقی‌مانده دو بازى رسمى خواهیم داشت که یکى با تیم ملى قطر و دیگرى با تیم آفریقایى و احتمالن آنگولا خواهد بود. البته یک بازى دیگر هم پشت درهاى بسته خواهیم داشت.

قطبى ادامه داد: «باید شرایط روانى بازی‌کنان را بالا نگه داریم چرا که وقتى تورنمنتى این‌چنینى آغاز مى‌شود به ۲۳ بازی‌کنى نیاز داریم که در فرم بازى قرار داشته باشند. با مشورت‌هایى که با افراد باتجربه انجام دادیم تصمیم گرفتیم که پس از اردوى قطر دو روز اردو را تعطیل کنیم تا بازی‌کنان بتوانند ضمن دیدار با خانواده‌های‌شان با روحیه بهترى در جام ملت‌هاى آسیا حاضر شوند. در فاز دوم اردوى تیم ملى هم ۵ روز وقت خواهیم داشت که خودمان را براى دیدار با عراق آماده کنیم. ما در مرحله گروهى سه بازى داریم که براى صعود به حداقل 5 امتیاز نیاز داریم. خیلى مهم است که در این مرحله در همان دو بازى اول کار را تمام کنیم. من احساس مى‌کنم با برنامه‌ریزى که انجام دادیم تیم ملى تا شروع جام ملت‌ها قوى و قوى‌تر مى‌شود اما این را هم نباید فراموش کنیم که دیگر نمى‌توان به آسانى در آسیا حرف از قهرمانى زد، به همین خاطر به تقویت و حمایت تیم توسط شما نیاز داریم تا یک ملت با یک رنگ و یک صدا پشت یک تیم ملى باشند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,