Saturday, 18 July 2015
30 March 2023
در پی احضار مجدد به دادسرای اوین،

«صدور اتهامات جدید علیه مجید توکلی و بهاره هدایت»

2010 December 29

خبر / رادیو کوچه

صبح روز سه‌شنبه، مجید توکلی، از فعالان دانش‌جویی که به ۸ سال حبس در زندان رجایی‌شهر کرج محکوم شده است، بار دیگر به شعبه ۴ بازپرسی دادسرای مستقر در زندان اوین احضار شده است.

به گزارش دانش‌جونیوز، مجید توکلی که در١۶ آذر سال گذشته و در پی سخن‌رانی در مراسم بزرگ‌داشت روز دانش‌جو در دانش‌گاه امیرکبیر بازداشت شده بود، به دلیل انتشار مطالبی از درون زندان چون «یادداشت‌های زندان» و نیز صدور بیانیه مشترک با بهاره هدایت در روز دانش‌جو، صبح امروز در شعبه ۴ بازپرسی دادسرای اوین مجدد مورد بازجویی قرار گرفته است.

وی که پیش از این دو بار در مراسم بزرگ‌داشت مهندس بازرگان و نیز پروژه امنیتی جعل نشریات دانش‌جویی در دانش‌گاه امیرکبیر بازداشت شده بود بار دیگر به  تبلیغ علیه نظام‌، و اجتماع و تبانی جهت اقدام علیه امنیت کشور متهم شده است که اجتماع و تبانی با بهاره هدایت و نیز رسانه‌های خارجی از مصادیق بارز اجتماع و تبانی جهت اقدام علیه امنیت کشور ذکر شده است.

هم‌چنین بهاره هدایت، عضو شورای مرکزی اتحادیه دانش‌جویی دفتر تحکیم وحدت که با انتقال به بند متادون از هر گونه تماس تلفنی و ملاقات محروم شده، به دلیل صدور پیام مشترک اخیر با مجید توکلی به دادسرای اوین احضار شده و مورد بازپرسی قرار گرفته است.

بهاره هدایت که از یک هفته پیش در اعتراض به ممنوع‌الملاقات شدن خود دست به اعتصاب غذا زده، در شرایط نامساعد جسمی به‌سر می‌برد.

بیشتر بخوانید:

«دادگاه تجدیدنظر حکم زندان مجید توکلی را تایید کرد»

«اعتصاب غذای دو دانش‌جو در اوین»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,