Saturday, 18 July 2015
21 March 2023
گزارش از تجمع اتحاد برای ایران ـ بلژیک در برابر سفارت جمهوری اسلامی

«حبیب ما باید زنده بماند»

2010 December 30

اتحاد برای ایران ـ بلژیک

بنا به فراخوان «‌اتحاد برای ایران ـ بلژیک » تجمعی اعتراض‌آمیز در ساعت ۱۳ روز چهارشنبه ۲۹ دسامبر سال ۲۰۱۰ در برابر سفارت جمهوری اسلامی در بروکسل پایتخت نروژ برگزار شده است.

هدف اصلی این تجمع، همان‌طوری که در فراخوان‌های پارسی و فرانسوی آمده بود، عبارت از اعتراض به اعدام دو زندانی سیاسی ایرانی به نام‌های صارمی و سیادت در سحرگاه روز سه‌شنبه ۷ دی‌ماه در زندان اوین و دفاع از حبیب لطیفی، دانش‌جوی جوان و آزادی خانواده وی بوده است.

هدف دیگر این گردهمایی آزادی فریبرز رییس‌دانا، اقتصاد‌دان و استاد دانش‌گاه و نسرین ستوده و آزادی صدها زندانی عقیدتی دیگر بود.

این گروه در پایان بیانیه اتحاد برای ایران-بلژیک را قرائت کردند که متن آن در زیر آمده است:

هم‌وطنان گرامی

ایرانیان آزادی‌خواه

باری دیگر دستان حاکمان جمهوری اسلامی ایران به خون هم‌وطنانمان آغشته گشت و دو نفر از مبارزان راه آزادی را به دار آویختند. علی صارمی زندانی سیاسی سابق و علی اکبر سیادت بامداد دیروز، سه‌شنبه ۷ دی ماه سال ۱۳۸۹، برخلاف تمامی اصول و قوانین حقوقی منطبق با منشور حقوق بشر و حتا قوانین آیین دادرسی خود دولت ایران، توسط جمهوری اسلامی ایران اعدام شدند و این در حالی است که دو روز قبل از آن قرار بود حبیب‌ لطیفی فعال سیاسی و مدنی کرد را اعدام نمایند که خوش‌بختانه در اثر فشار و تجمع شهروندان کردستانی و تلاش‌های فعالین سیاسی و مدنی در سطح بین‌الملل، حکم به تعویق افتاد.

هم‌وطنان گرامی، آزادی‌خواهان

متاسفانه لیست زندانیان سیاسی، چه آنان‌که به اعدام محکوم شده‌اند و چه آنان‌که باید تمام یا بخش زیادی از عمر خود را در زندان‌های نظام استبدادی جمهوری اسلامی سپری نمایند، آن‌قدر بلند است که ذکر نام تمامی آنان مقدور نیست. اما آن‌چه که بر همه ما روشن می‌باشد، موج جدیدی از اعدام هم‌وطنانمان به راه افتاده و جمهوری اسلامی ایران هم‌چون گذشته‌ها از طریق خفقان، سرکوب و دستگیری ایرانیان آزادی‌خواه و فعالین سیاسی و مدنی می‌خواهد چند صباحی دیگر به عمر خود بیفزاید. بدیهی است که در چنین مواقعی، مخالفین اعدام و مبارزین سیاسی و مدنی حرکات شنیع حاکمیت جمهوری اسلامی ایران را محکوم ساخته و خواهان آزادی اسیران دربند شوند.

اتحاد برای ایران – بلژیک ضمن محکوم‌ کردن اعدام علی صارمی زندانی سیاسی و علی‌اکبر سیادت و هم‌وطنان کرد و بلوچ و دیگر قربانیان، تمامی احکام اعدام صادره‌ از سوی حکومت اسلامی ایران برای هم‌وطنانمان را به‌شدت تقبیح می‌کند. ما معتقدیم که این رژیم اصلاح‌پذیر نیست و چاره‌ای دگر باید اندیشید. ما خواهان مبارزه‌ای پی‌گیر و متحدانه از سوی همه جریان‌ها، احزاب، سازمان‌ها، انجمن‌ها و اشخاص و مبارزین سیاسی و مدنی برای نجات ایران و ایرانی هستیم.

بیایید تا دست در دست هم بگذاریم. فرزندان ایران زمین نیازمند یک زندگی انسانی و شایسته اند و ایران ویران شده توسط رژیم دینی، محتاج نجات است. این پیروزی میسر نمی‌شود مگر از راه اتحاد ما.

درود بر روان پاک تمامی جان‌باختگان راه آزادی

پاینده باد ایران

اتحاد برای ایران- بلژیک

۲۹ دسامبر ۲۰۱۰

فایل پی‌دی‌اف را از این‌جا دانلود کنید.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,