شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
26 August 2016
سازمان ملل درخواست کرد

«کمک غذایی به هفت میلیون افغان آسیب‌پذیر»

۱۳۸۹ دی ۱۰

رادیو کوچه

برنامه جهانی غذا (WFP) وابسته به سازمان ملل گفته که برای کمک به بیش از هفت میلیون افغان آسیب پذیر در سال ۲۰۱۱ میلادی به چهار صد میلیون دلار نیاز است.

به گزارش بی‌بی‌سی، این سازمان در حالی از احتمال بروز مشکلات در زمینه امنیت غذایی هشدار می‌دهد که تاکنون در افغانستان از ریزش باران و برف خبری نیست و این موضوع باعث نگرانی بسیاری در مورد وضعیت محصولات کشاورزی شده است.

چالیس مک‌دونا، سخن‌گوی برنامه جهانی غذا گفته است که این سازمان در نظر دارد که در سال آینده میلادی به بیش از هفت میلیون نفری که به دلیل خشک سالی، ادامه خشونت و فقر با کمبود مواد غذایی رو به رو هستند، کمک کند.

خانم مک‌دونا گفت: «برای این که در سال ۲۰۱۱ بتوانیم به ۷.۳ میلیون افغان آسیب پذیر امدادرسانی کنیم، به ۴۰۰ ملیون دلار نیاز داریم. این رقمی است که ما تا آخر سال به آن نیاز خواهیم داشت.»

وی افزوده:«ما منابع کافی برای ادامه فعالیت‌های‌مان در ماه اول سال را در اختیار داریم، اما به حمایت‌های مالی بیشتری برای امدادرسانی تا پایان سال نیاز داریم.»

این در حالی است که بان کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل نیز اوائل ماه جاری میلادی در گزارشی در باره افغانستان، هشدار داد که کمبود اعتبارات مالی، برخی از پروژه‌های سازمان غذایی جهان در این کشور را به مخاطره خواهد انداخت.

بیش از هفت ملیون نفر در افغانستان به دلیل خشک سالی، خشونت و فقر، با کمبود مواد غذایی رو به رو هستند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,