Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
دفتر آیت‌اله خمینی اعلام کرد:

«تکذیب حضور علی خمینی در مراسم سال‌گرد ۹ دی»

2011 January 01

خبر / رادیو کوچه

دفتر آیت‌اله خمینی، روز جمعه، حضور سید‌علی خمینی یکی از نوه‌های بنیان‌گذار جمهوری اسلامی در مراسم سال‌گرد راه‌پیمایی هواداران منسوب به دولت در تهران را که در برخی از وب‌سایت‌ها و منابع اطلاع‌رسانی انتشار یافته را تکذیب کرده است.

در اطلاعیه این دفتر که روز جمعه ۱۰ دی منتشر شده، آمده است: «جناب آقای سید‌علی خمینی روز پنج‌شنبه نهم دی ماه ۱۳۸۹ در شهر مقدس قم بوده‌اند و مصاحبه‌ای نیز با هیچ یک از رسانه‌های خبری نداشته‌اند».

این در حالی است که پیش‌تر سایت خبری مشرق، از منابع اطلاع‌رسانی منسوب به دولت، گزارش کرده بود که علی خمینی، کوچک‌ترین فرزند احمد خمینی، روز پنج‌شنبه در تهران در مراسم سال‌گرد راه‌پیمایی ۹ دی شرکت کرده است.

این وب‌سایت پس از آن  متنی را هم تحت عنوان گفت‌و‌گو با علی خمینی منتشر کرد که در آن از قول او آمده بود که بر اساس احساس وظیفه در این مراسم شرکت کرده است.

اکنون دفتر آیت‌اله خمینی از مخاطبان رسانه‌ها خواسته است که اخبار مربوط به خانواده آقای خمینی را از «منابع معتبر» دریافت کنند.

از سویی دیگر حسن خمینی و یاسر خمینی، دو نوه آیت‌اله خمینی در جریان اعتراضات انتخاباتی سال گذشته ایران از معترضان و مخالفان دولت حمایت کردند و بارها به دیدار خانواده زندانیان سیاسی یا چهره‌هایی رفتند که پس از تحمل مدتی بازداشت، از زندان آزاد می‌شدند.

لازم به ذکر است سایت مشرق در گزارشی که در آن ادعا شده بود علی خمینی در مراسم سال‌گرد راه‌پیمایی ۹ دی شرکت کرده است، نوشته بود که حضور او در این مراسم «آغازی بر یک حرکت تازه و انقلابی در خانواده حضرت امام» تلقی شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,