Saturday, 18 July 2015
02 April 2023
برای قاچاق مواد روان‌گردان

«دستگیری ۱۰ ایرانی در اندونزی»

2009 October 21

خبرگزاری دولتی اندونزی اعلام‌کرد، ماموران گمرک این کشور، ۱۰ ایرانی را به دلیل حمل مواد‌مخدر روان‌گردان دستگیر کرده‌اند.

به گزارش رادیوفردا، «انور سوپ‌ریادی»، مدیرکل گمرک اندونزی، به خبرگزاری آنتارا گفته‌است که دو مرد و هشت زن ایرانی در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در فرودگاه بین‌المللی جاکارتا با بازداشت شده‌اند.

به گفته مدیرکل گمرک اندونزی، این ۱۰ ایرانی، با پروازهای مختلف از مالزی، قطر، سوریه به جاکارتا پرواز کرده‌اند؛ این مقام اندونزیایی ارزش مواد روان‌گردان کشف‌شده را نزدیک به ۱۰ میلیون و هفتصد هزار دلار اعلام کرده‌است.

آن‌چنان که مدیرکل گمرک اندونزی گفته‌است، ماموران گمرک در آغاز یک مرد و دو زن ایرانی را که از مالزی پرواز کرده‌بودند، با ۹.۸ کیلوگرم ماده روان‌گردان کریستال دستگیر کردند که در نهایت با دستگیری دیگر افراد، در مجموع ۲۶.۸ کیلوگرم کریستال و ۲۲.۸ لیتر مواد  روان‌گردان کشف شده است.

درگزارش خبرگزاری دولتی اندونزی آمده‌است که این مواد روان‌گردان، در ظرف شامپو و صابون و مواد شوینده، و نیز ظروف غذا جاسازی شده‌بود.

برپایه این گزارش پلیس اندونزی بر این باور است که این افراد به یک باند قاچاق مواد مخدر در خاورمیانه وابسته هستند. این گزارش می‌افزاید یکی از دو مرد دستگیر‌شده، پس از آنکه اقدام به خودکشی کرد، به بیمارستان منتقل شده‌است.

به گفته مدیرکل گمرک اندونزی اگر این افراد مجرم شناخته شودند با مجازاتی تا ۱۰ سال زندان روبرو خواهند‌شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: