Saturday, 18 July 2015
29 March 2023
مطبوعات دوشنبه ایران،

«سرنگونی دو هواپیمای جاسوسی در خلیج فارس»

2011 January 03

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوانه‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

جام‌جم

1‌)خداحافظی ناگهانی رییس‌جمهوری با 14 مشاورش

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100832109800

مهدی کلهر مشاور رسانه‌ای سابق رییس‌جمهوری با اشاره به جلسه روزشنبه خود با محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهور از پایان هم‌کاری خود با نهاد ریاست‌جمهوری به‌عنوان مشاور رییس‌جمهور خبر داد و گفت: روز شنبه حکم تقدیر و قدردانی از من و 13 تن از مشاوران دیگر رییس‌جمهوری و پایان هم‌کاری ما با نهاد ریاست‌جمهوری به‌عنوان مشاور ابلاغ شد. مهدی کلهر در گفت‌‌وگو با مهر افزود: «البته من سه ماه قبل تقاضای بازنشستگی خود را به‌رییس‌جمهوری تقدیم کرده بودم و حکم پایان هم‌کاری من با نهاد ریاست‌جمهوری به‌عنوان مشاور سابق رییس‌جمهوری روز شنبه صادر شد.»

2‌)فضائلی استعفا داد

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100832089253

مهدی فضائلی عضو هیت منصفه مطبوعات به‌دلیل بی‌اعتنایی قاضی به رای هیت منصفه و تا تعیین تکلیف جای‌گاه این هیت از عضویت هیت منصفه استعفا داد. فضائلی در گفت‌وگویی با اشاره به رای دادگاه درباره مدیر مسوول روزنامه ایران گفت: «این دومین بار است که قاضی علی‌رغم اتفاق آرای هیت منصفه در عدم مجرمیت متهم وی را نه تنها محکوم کرده بلکه جرایم سنگینی مانند شلاق و حبس تعیین کرده است.»

ایران

1)ایران 2 هواپیمای جاسوسی را در خلیج‌فارس سرنگون کرد

http://www.iran-newspaper.com/

سردار سرتیپ امیرعلی حاجی‌زاده: ما به‌طور کامل بر دشمنان مسلط هستیم. وقتی در ناوها و رزم‌ناوهای آن‌ها آماده‏باش اعلام می‏شود یا کارکنان ناوهای هواپیمابرشان جلیقه نجات می‌پوشند و آماده می‏شوند که قایق‏ها را داخل دریا بیندازند، همه و همه را مطلعیم.

2) 60 هزار بازنشسته وام ضروری می‌گیرند

http://www.iran-newspaper.com/

عطاریان، مدیرعامل صندوق بازنشستگی: «در مهلت یک‌ماهه ثبت‌نام بازنشستگان برای دریافت وام ضروری 83 هزار نفر ثبت‌نام کردند.»

خراسان

1)موافقت مجلس با جزییات طرح تشکیل وزارت‌خانه ورزش و جوانان

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=10&day=13&id=496419

حسین بردبار: «پس ازتصویب کلیات طرح ادغام سازمان ملی جوانان با سازمان تربیت بدنی و تشکیل وزارت‌خانه ورزش و جوانان درجلسه علنی هفته گذشته، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی دیروز موافقت خود را با اصل این طرح با 157 رای موافق به ماده واحده آن اعلام کردند.» به گزارش خبرنگار پارلمانی خراسان‌، گرچه کمیسیون فرهنگی مجلس پیش‌نهاد تشکیل وزارت ورزش بدون ادغام سازمان ملی جوانان را مطرح کرد اما با اخطار علی لاریجانی‌، رییس‌ مجلس و رای نمایندگان این پیش‌نهاد رد شد و نمایندگان با 157 رای موافق، 44 رای مخالف و 11 رای ممتنع از مجموع 220 نماینده حاضر به تشکیل وزارت ورزش و جوانان رای مثبت دادند.

2) رمزگشایی از پرونده فروریختن ساختمان مرموز شماره ۷ در حادثه ۱۱ سپتامبر

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=10&day=13&id=496123

با گذشت بیش از 9 سال از حادثه یازدهم سپتامبر در آمریکا، افکار عمومی جهان هنوز در تلاش‌اند تا به حقیقت پشت پرده این واقعه دست یابند. در همین راستا شبکه خبری انگلیسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی مستند به بررسی دقیق فروریختن برج شماره 7 مرکز تجارت جهانی و احتمال دست داشتن یکی از ملاکان بزرگ نیویورک در این ماجرا پرداخته است. برج شماره 7 از آن لحاظ برای بی بی سی مهم است که خود این رسانه اندکی پیش از فروریختن آن خبرش را به نقل از رویترز مخابره کرد. گزارشی که نه تنها از برنامه خبری آن روز حذف بلکه تا مدت‌ها نسخه آرشیو آن نیز گم شد.

رسالت

1)فتنه‌گران جرات حضور در بین مردم را ندارند

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=50299

یکی از مراجع تقلید در قم گفت: «جهانیان خروش مردم را در 9 دی سال 88 مشاهده کردند و فتنه‌گران دیگر حتا جرات حاضر شدن در بین مردم را ندارند.»

به گزارش خبرگزاری فارس ازقم ، آیت‌اله حسین نوری‌همدانی دیروز در دیدار جمعی از فرماندهان سپاه‌پاسداران‌ انقلاب اسلامی با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم افزایش معنویات است، اظهار داشت: «در برخورد با دشمن از نظر اسلام حرف نخست را ایمان و عقیده می‌زند.»

2) درخواست اوباما برای هم‌کاری دو حزب اصلی آمریکا

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=50338

به‌دنبال پیروزی چشم‌گیر جمهوری‌خواهان در انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا و تضعیف دموکرات‌ها، موازنه سیاسی تا حد زیادی به نفع حزب جمهوری‌خواه در کنگره آمریکا تغییر یافته و به‌همین جهت باراک اوباما رییس‌جمهور آمریکا روز شنبه اول ژانویه در سخن‌رانی هفتگی خود خواهان هم‌کاری دو حزب برای پیش‌برد امور شد. در واقع اوباما چاره‌ای جز در خواست هم‌کاری با جمهوری‌خواهان ندارد‌. به همین جهت وی تاکید کرد: «در چند روز آینده، کنگره جدید تشکیل خواهد شد، کنگره‌ای که دموکرات‌ها در یک مجلس اکثریت را در اختیار دارند و در مجلسی دیگر، اکثریت در دست جمهور‌ی‌خواهان است، بنابر این هر دو حزب باید در سال جدید در پیش‌برد کشور سهیم باشند.» وی در ادامه افزود، با هر یک از اعضای دو حزب که ایده خوبی دارد و به انجام آن پایبند است، هم‌کاری می‌کند.

کیهان

1)مردم فرانسه در اعتراض به فقر و نابرابری هزاران خودرو را به آتش کشیدند

http://www.kayhannews.ir/891013/16.htm#other1604

جوانان فقیر و حومه نشین فرانسوی، شب اول ژانویه طبق سنت هر ساله و در اعتراض به فقر و نابرابری موجود در این کشور، هزاران خودرو را به آتش کشیدند.با وجود آن‌که وزارت کشور فرانسه از استقرار بیش از 54 هزار نیروی امنیتی در سراسر این کشور برای جلوگیری از تظاهرات خشونت‌آمیز جوانان محروم و حومه نشین مستقر کرد، اما موفق به کنترل اوضاع نشد.

2) رایزنی‌های فشرده مقامات بلندپایه در بیروت برای حل بحران لبنان

http://www.kayhannews.ir/891013/16.htm#other1608

تلاش‌های روسای سه‌گانه لبنان برای حل بحران کنونی این کشور با آغاز سال جدید میلادی فشرده‌تر خواهد شد. روزنامه «الاتحاد» به نقل از منابع لبنانی نوشت، تماس‌های میان میشل‌ سلیمان‌ ر‌ییس‌جمهور، سعدالدین حریری نخست وزیر و نبیه بری رییس پارلمان لبنان از آغاز هفته آینده فشرده تر خواهد شد.

همشهری

1)سود بانکی در سال آینده براساس نرخ تورم، شناور می‌شود

http://www.hamshahri.net/news-124738.aspx

تنها چند روز پس از اظهارنظر برخی مدیران بانک‌ها درباره ضرورت افزایش نرخ سود بانکی براساس نرخ تورم، محمود بهمنی رییس‌کل بانک مرکزی از احتمال شناورشدن نرخ سود بانکی براساس نرخ تورم در سال آینده خبر داده است.

2) شورای شهر خبر داد: «تغییر نرخ تاکسی‌ها از بهمن 89»

سخن‌گوی شورای اسلامی شهر تهران با اعلام این‌که نرخ کرایه تاکسی‌ها از ابتدای بهمن ماه جاری تا پایان فروردین سال آینده به‌طور میانگین 15 درصد افزایش می‌یابد گفت: «هیچ تاکسی و اتوبوس بخش خصوصی حق ندارد تا پایان دی‌ماه و نصب برچسب‌های جدید قیمت‌ها را افزایش دهد.»

دنیای اقتصاد

1)حباب در بازار سکه طلا؟

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=238520

رشد مداوم قیمت سکه طلا طی دو هفته گذشته که در سطحی فراتر از رشد قیمت جهانی صورت گرفت، این پرسش را ایجاد کرده است که آیا بازار سکه با حباب مواجه شده است؟ به نظر می‌رسد که پاسخ مثبت به این سوال چندان بی‌راه نیست، چراکه در همین مدت سکه طلا رشدی معادل 5.5 درصد را ثبت کرده است که در مقایسه با رشد 3.3 درصدی قیمت جهانی طلا تفاوت معناداری دارد. برخی شواهد نشان از آن دارد که بخشی از یارانه نقدی توزیع شده به سمت بازارهای طلا و ارز حرکت کرده و نوسان ایجاد شده در بازار ارز و رشد بیش از حد سکه نیز تحت تاثیر همین اتفاق بوده است. صاحب‌نظران اقتصادی معتقدند که چنان‌چه دولت تدابیر اجرایی قابل‌ اتکایی برای جذب یارانه نقدی دهک‌های پایین درآمدی در بخش سرمایه‌گذاری به‌ویژه با نرخ‌های بهره ترجیحی اتخاذ نکند، التهاب‌های مقطعی در برخی از بازارها دور از انتظار نخواهد بود.

2) عقب‌نشینی از مصوبه استقلال بانک مرکزی؟

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=238548

آن‌گونه که دو عضو کمیسیون تلفیق خبر داده‌اند در جلسه عصر دیروز این کمیسیون، تغییرات اساسی در ترکیب مجمع عمومی بانک مرکزی به عمل آمد تا نظر شورای نگهبان تامین شود. در ترکیب جدید هفت اقتصاددان که مورد ایراد شورای نگهبان بود حضور نخواهند داشت و به جای آن، برخی از مقامات دولتی و حاکمیتی از جمله روسای سه قوه و نایب رییس مجلس صاحب کرسی خواهند شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,