Saturday, 18 July 2015
25 March 2023
به‌ بهانه سال روز درگذشت «ادگار کیسی»

«روزنگاشت / پیش‌گو، پیامبر یا عارف بزرگ آمریکا»

2011 January 03

محبوبه ‌شعاع / رادیو کوچه

mahboobeh@koochehmail.com

سوم ژانویه برابر با سال‌روز درگذشت «ادگار کیسی» است. او که متولد سال 1877 بود از توانایی ذهنی بالایی برخوردار بود و به دلیل این‌که کارهای ذهنی خود را در حالت نیم‌خواب انجام می‌داد وی را «پیامبر خفته» و «بزرگ‌ترین عارف آمریکایی» خوانده‌اند. ادگار سرانجام در سال 1945 درگذشت.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«ادگار کیسی» در هجدهم مارس 1877 نزدیک «هاپکینزویل، کنتاکی»(Hopkinsville, Kentucky) متولد شد. او ده ساله بود که انجیل را بارها و بارها می‌خواند و می‌خواست به مردم درباره خدا بگوید و آن‌ها را شفا بدهد.

او پس گذراندن چند شغل‌ در سال 1900 با پدرش به تجارت و فروش حق بیمه روی آورد. اما پس از مدتی دچار بیماری التهاب حنجره شد و به هیچ عنوان نمی‌توانست حرف بزند و بعد از حدود یک سال که در خانه ماند تصمیم گرفت عکاسی کند که نیازی به صحبت کردن نداشت.

کیسی مخالف اهدا کردن داوطلبانه دانشش بود و این کار را برای حمایت از خود و خانواده‌اش انجام می‌داد آن‌قدر که او می‌توانست تمام وقت کار کند

در همان ایام یک هیپنوتیزور به نام «آل لین»  (Al Layne) به آن شهر آمد و توانست از طریق هیپنوتیز بیماری او را درمان کند و وقتی او بیدار شد صدایش به حال عادی مانده بود. اما کیسی هنگام هیپنوتیز و خواب حرفهایی زده بود که از توانایی‌های ذهنی او خبر می‌داد.

او در یک حالت هیپنوتیز یا خواب می‌توانست صحبت کند و به سوال‌های اشخاص در مورد سلامتی، حال و آینده پاسخ دهد که در ابتدا این خوانش‌ها درباره سلامت جسمانی افراد بود و بعدها  راجع به «زندگی‌های گذشته»، «رایزنی‌های تجاری»، «تعبیرخواب»، و هم‌چنین سلامتی روحی روانی افراد بود.

کیسی مخالف اهدا کردن داوطلبانه دانشش بود و این کار را برای حمایت از خود و خانواده‌اش انجام می‌داد آن‌قدر که او می‌توانست تمام وقت کار کند. او به کار کردن در یک وضعیت مسلم خواب با یک هیپنوتیزور، در تمام زندگی‌اش ادامه داد.

همسر و پسر بزرگش بعدها جای «لین» که ادگار را هیپنوتیز می‌کرد تا او در آن حال خوانش کند را در این قضیه بر عهده گرفتند. ادگار یک منشی هم به نام «گلیدیز دیوایس» (Gladys Davis) داشت که در حالی‌که کیسی خواب بود وی از خوانش‌هایش یادداشت ‌برداری می‌کرد.

کیسی در سال 1926 به‌واسطه کارش و یک مقاله مهم مشهور شد و در همان سال بیمارستان کیسی توسط یک ثروتمند ذی‌نفع از خوانش‌های ذهنی او، در شهر «ویرجینیا‌بیچ» تاسیس و حمایت مالی شد. او خوانش‌هایش را به هشت بار در روز افزایش داد و تلاش کرد باز هم این رقم را افزایش دهد، اما این کار توان زیادی از سلامتی او را گرفت.

خوانش‌های ذهنی یک آسیب را بر سلامتی‌اش وارد آورد، که  او عدم موفقیتش را برای دادن یک خوانش واضح، به کار کردن زیر یک فشار خیلی زیاد نسبت داد. و سرانجام ادگار کیسی در سوم ژانویه 1945، بعد از پیش‌گویی مرگش در چهار روز قبل از مرگش، درگذشت.

ادگار کیسی به خاطر هزاران خوانشی که درحال هیپنوتیزم کرده است مشهور بود. او بیش از 14000 خوانش در 43 سال داده است. بسیاری از خوانش‌های کیسی به طور عادی از تکرار سیر حرکت عصر جدید خبر می‌دادند.

در سال 1931 او انجمن تحقیق و روشن فکری (A.R.E.) را بنیان نهاد. ساختمان مرکزی این انجمن در شهر ویرجینیا بیچ، ایالت ویرجینیا واقع است. امروزه مراکز این انجمن تحقیق وروشن‌فکری در هجده کشور دیگر، در سراسر جهان وجود دارند.

و اما توانایی‌هایی که برای کیسی ادعا شده‌اند شامل موارد زیر است:

تشخیص دادن بیماری مردم و شفا دادن آن‌ها با فاصله مکانی، تشخیص دادن پروژه‌های خیالی، پیش‌گویی کردن، ارتباط برقرار کردن با یک مرده، دادن رژیم‌های غذایی شفا دهنده، دست‌رسی داشتن به سوابق آکاشیک یا کتاب زندگی جهان، دیدن هاله‌های نورانی، اما کیسی خود ادعا نمی‌کرد که بتواند تمام این کارها را انجام دهد.

گفته می‌شود: او یک مدیوم یعنی واسطه روحی بود، با این حال خودش می‌خواست که مردم او را یک شفادهنده بدانند نه یک مدیوم و اما مردم ادگار را به خاطر این‌که کارهای ذهنی خود را در حالت نیم‌خواب انجام می‌داد، او را «پیامبر خفته» و «بزرگ‌ترین عارف آمریکایی» نیز خوانده‌اند.

کیسی هم‌چنین از جمله آدم‌هایی بود که اعتقاد به میدان یک پارچه انرژی در اطراف زمین و یا جایی دیگر در کیهان و تاثیر آن روی انسان بود و اعتقاد داشت که با سقوط این میدان زندگی بشر هم ساقط می شود و به نظر می رسد این بهترین ایده برای تغییر یک پارچه دنیا باشد.

هم‌چنین گفته شده: «گر چه کیسی هیچ‌گاه به طور مستقیم به سال 2012 اشاره نکرده است اما توصیفات و خوانش‌های او گواه بر پایان جهان در سال 2012 و آغاز دوباره آن دارد.»

منبع‌ها:

گوگل

ویکی‌پدیا

سایت حوادث 2012

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,